fdlx.com

У НАЗК розповіли, як каратимуть за брехню в е-деклараціях

  За неправдиві відомості у декларації про майно більше 345 тис. грн передбачено кримінальне покарання чиновника

  За неправдивв відомості у декларації про майно понад 345 тис. грн передбачено кримінальне покарання чиновника: від штрафу у 43-51 тис. грн до позбавлення волі на строк до 2 років. Водночас, потрібно довести злий умисел декларанта у суді. Про це заявила заступник директора департаменту контролю та перевірки декларацій, моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Тетяна Шкребко, пише "Укрінформ".

  "НАЗК буде здійснювати наступні види контролю: щодо вчасності подання декларацій, щодо правомірності і правильності заповнення, щодо логічного та арифметичного контролю, а також буде здійснювати повну перевірку декларацій", - розповіла вона.

  За її словами, повній перевірці декларацій у встановленому порядку будуть підпадати особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, держслужбовці, які згідно закону про державну службу підпадають під категорію А та Б, держслужбовці, які підпадають під категорію 1-3 згідно закону про місцеве самоврядування, судді, прокурори, слідчі, а також особи, які займають посади з високим та підвищеним корупційним ризиком.

  Крім того, повній перевірці підлягає декларація суб’єкта декларування в разі, якщо член сім’ї відмовиться надавати інформацію для заповнення декларації. Також повна перевірка проводиться у випадку отримання інформації про невідповідність способу життя суб’єкта декларування.

  "НАЗК буде проводити перевірку, її результати будуть систематизовані у вигляді висновку. І в разі порушень, які будуть щодо недостовірності відомостей про майно до 138 тис. грн, особи будуть притягнені до дисциплінарної відповідальності. У разі перевищення від 138 до 345 тис. грн - буде адміністративний штраф у розмірі від 17 до 43 тис. грн. Якщо недостовірність відомостей про майно буде перевищувати більше, ніж 345 тис. грн, то це може бути або штраф до 51 тис. грн, або кримінальна відповідальність строком до 2 років", - додала Шкребко.

  Також представник НАЗК також зазначила, що відповідні справи будуть передаватися до суду, який і прийматиме рішення.

  "Національне агентство буде формувати справи. І, відповідно до недостовірних відомостей, або формувати матеріали і передавати до суду до притягнення до адміністративної відповідальності, або формувати справу і передавати за належністю до уповноважених осіб за підслідністю. Уповноваженими особами я маю у цьому розумінні або уповноважене агентство НАБУ, або прокуратура, або Національна поліція. Тобто, вони будуть доводити умисел в суді", - заявила вона.

  Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції і Програма розвитку ООН в Україні в тестовому режимі запустили платформу для подання електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

  Попередній матеріал
  Штаб АТО: дії ворога втратили вибірковий характер, терористи гатять із важкого озброєння
  Наступний матеріал
  За рік з полону бойовиків у межах Мінських домовленостей врятували близько 80 українців
  Теги:
  Loading...

  Порошенко привітав українців з річницею прийняття Декларації про державний суверенітет

  Підсумкова декларація саміту: НАТО посилить підтримку України, від РФ чекає повернення до адекватності

  95% суддів пройшли перевірку декларацій – Рада суддів України

  Президент ветував "виправлений" депутатами закон про електронні декларації