Підсумкова декларація саміту: НАТО посилить підтримку України, від РФ чекає повернення до адекватності

  Лідери держав та урядів країн-членів НАТО висловились за поглиблення співпраці НАТО з партнерами у регіонах Чорного та Балтійського морів та на Західних Балканах

  Лідери держав та урядів країн-членів Північноатлантичного альянсу заявляють про намір збільшити підтримку України та Грузії. Про це йдеться у підсумковій декларації саміту НАТО, ухваленій за результатами засідання Північноатлантичної ради на вищому рівні, яке пройшло у Варшаві 8-9 липня, передає УНІАН.

  "Ми віримо у цілісну, вільну та мирну Європу. НАТО надасть більше підтримки Україні та Грузії та буде продовжувати допомагати Молдові", - йдеться в документі.

  Також союзники висловились за поглиблення співпраці НАТО з партнерами у регіонах Чорного та Балтійського морів та на Західних Балканах. Окремо вони згадали і про політику відкритих дверей. "Ми залишаємося відданими політиці відкритих дверей НАТО, яка посилила Альянс та зробила свій внесок в євроатлантичного безпеку. Ми з нетерпінням очікуємо, коли ми будемо вітати нашого нового члена, Чорногорію, у нашій спільноті цінностей", - наголошується в декларації.

  В документі також вказано, що НАТО не є загрозою для будь-якої країни. "В цьому дусі ми залишаємося готовими для змістовного діалогу з Росією", - наголосили лідери НАТО. Метою діалогу з Росією вони відзначили інформування щодо позиції Альянсу і, "як перший пріоритет", мінімалізацію ризиків військових нещасних випадків. Лідери НАТО наголосили, що будуть продовжувати шукати конструктивних відносин з Росією, "коли дії Росії зроблять це можливим".

  В декларації також йдеться про безпеку в сусідніх країнах. "Якщо наше сусідство більш стабільне, ми більше у безпеці", - йдеться в документі.

  Попередній матеріал
  Корупція в МОЗ: Спільника Василишина теж арештували на два місяці
  Наступний матеріал
  2-й день саміту НАТО: Порошенко провів серію зустрічей зі світовими лідерами