Позаяк у статистиці не відображається, скільки кисню отримує пацієнт, то всі цифри про забезпечення киснем ліжок у лікарнях для хворих на коронавірус не відповідають дійсності. Про це в етері програми "Дійові особи" на "5 каналу" повідомив заступник міністра охорони здоров'я (2016-2019), депутат Київради "Голос", перший заступник генерального директора клініки "Оберіг" Олександр Лінчевський.
"Треба розуміти, що пацієнт з коронавірусом може потребувати 30 і більше літрів кисню на хвилину. Кисневий концентратор, який дуже часто ставився один в палаті, один на поверсі – і це в Києві, який дуже часто забезпечувався волонтерськими фондами. Наявність концентратора в палаті не вирішує проблеми пацієнта з киснем. Якщо є лише концентратор, то пацієнт недоотримує кисень, пацієнту для життя, для одужання треба більше втричі і цього кисню не було. Всі ці цифри про забезпечення киснем, вони не відповідають дійсності, тому що в статистиці не відображається, скільки кисню отримує пацієнт. Наявність концентратора в палаті дуже часто представляється як шість ліжок, забезпечених киснем. Ні, насправді не забезпечене жодне. Це дуже важлива річ, яку треба розуміти", – зазначив він.
За словами Лінчевського, про колосальні потрібності в кисні говорилося в Офісі президента.
"Лікарі-анестезіологи зустрічалися, вони були у міністерстві, були в Офісі президента, розмовляли з представниками уряду в квітні минулого року. Щойно коронавірус зайшов в країну, про кисень говорилося ще тоді. В травні цього року був зареєстрований законопроєкт, котрий передбачав виділення в масштабах країни, здається, 800 млн гривень для того, щоб поставити в кожну опорну лікарню потужну кисневу станцію, потужний генератор, який генерував би достатньо кількість кисню і робив би лікарню автономною. Законопроєкт був зареєстрований у травні, в липні його проголосувала Верховна Рада. В перший числах вересня МОЗ озвучує потребу в кисні в 1 млрд гривень для того, щоб пацієнти отримували повноцінне лікування", – підсумував він.
Дивіться повний випуск програми
На початку тижня, 25 жовтня, у лікарнях Чернігівщини виникла критична ситуація із забезпеченням хворих на COVID-19 киснем через перебої з постачанням. Не менш критична ситуація спостерігалася в Херсонській області. Через дефіцит кисню страждають і пацієнти на Прикарпатті.
Голова Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький заявив, що причиною нестачі кисню в українських лікарнях може бути диверсія.