Зволікають з евакуацією попри постійні обстріли. У Дніпро волонтери доправляють людей з територій Донеччини, які безперервно обстрілюються ворогом. Кажуть, здебільшого це пенсіонери та маломобільні люди, які не можуть про себе подбати. У чому складнощі евакуації та куди поїдуть жити далі люди з прифронтових населених пунктів – розповіла наша Наталія Москаленко.
"Вже не знаю, куди мені подітися. Руки на себе хочу накласти", – пані Євгенії 91 рік. Пенсіонерка все життя працювала на шахті. Розповідає, сподівалася, що через важку роботу матиме безтурботну пенсію. Утім через росіян позбулася всього, що наживала роками. Залишилася лише коза та кілька курок. Та що з ними тепер – жінка не знає.
"Усе розгромили. Лежала на грубці. Лежу одна. 15 днів лежала – ні води, нічого. Сусід приніс пів літра води. Так я в роті прополощу – і все. Не знаю, як я вижила. А зараз сили взагалі немає", – розповідає жінка.
Волонтерам разом із правоохоронцями вдалося з-під обстрілів вивезти жінку з Донеччини. У Дніпрі, разом з іншими евакуйованими, пенсіонерку зустріла команда загону швидкого реагування Дніпропетровської обласної організації Українського Червоного Хреста. Кажуть, попри постійні російські обстріли люди старшого віку дуже неохоче виїздять до безпечніших місць. Серед евакуйованих – пенсіонери та маломобільні люди, які не можуть про себе подбати. Одному з прибулих – 86 років. Пенсіонер розповідає, спершу був впевнений у своїй безпеці, а потім обстріли стали безперервними.
"Я дивлюся, думаю, що наші війська не допустять із Ясинуватої. Ми сюди ближче. Не допустять. Коли чую стріляють поруч. Нє, ніде я не ховався. От у хаті ляжу на ліжко. Думаю, що буде то буде. Підвал є, але я не лазив туди. От снаряд, чую, літає над головою... Думаю, де зірветься. А, о там. Значить, на тій вулиці", – поділився цивільний.
Пані Людмила – виїхала з Торецька. Жінка каже, ворог майже зруйнував її місто. Вона мріє після перемоги повернутися з родиною у рідні краї.
"Страхіття, щоб оце все закінчилося. Оце найбільше бажання", – додала вона.
Наразі евакуаційники допомагають людям із Торецька, Покровська, Селідового та Курахового. Щораз важче здійснювати евакуацію через обстріли та бойові дії. А люди там лишаються і досі. Проте не знають, скільки ще зможуть займатися волонтерством.
"Того, що ми зараз стоїмо на військовому обліку. І ми будемо стояти на ньому далі чи ні. Просто ми можемо піти служити та і все. Нараз менше 20 людей виконують завдання, плюс наші партнери, і ось ми разом усі робимо цю справу", – сказав евакуаційник Роман.
У Червоному Хресті кажуть, після евакуації – найголовніше знайти кожному прихисток і максимально комфортні умови.
"Не вистачає місць у шелтерах. Уже людей розпихуємо як можемо. Люди маломобільні, їм потрібен догляд, їм потрібно більше уваги. Людей збирають на цей потяг по всій Донецькій області. Це люди, які були вже вдруге переміщені з Авдіївки, з Бахмута проїхали далі і знову вимушені переміщатися", – зауважив командир загону швидкого реагування Дніпропетровської обласної організації Українського Червоного Хреста Олексій Єршов.
Наразі семеро евакуйованих прибули до Дніпра. Тимчасово вони житимуть у шелтерах Дніпра та Кривого Рогу. Усі пройдуть медичне обстеження. У разі потреби проходитимуть стаціонарне лікування у медзакладах.
Наталія Москаленко, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"
Читайте також: тікають із пекла: як "Білі Янголи" евакуюють людей на Донеччині. Загалом людей евакуюють з крайніх вулиць, які перебувають неподалік лінії фронту.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.