Комп'ютеризація "Укрпошти"
Комп'ютеризація "Укрпошти" нововолинськ.com.ua

Без рахірниць і папірців: як "Укрпошта" виходить із докомп'ютерної епохи

Читайте по-русски
Комп'ютеризація стала великою інвестицією і дуже складним досвідом, сказав Смілянський

Про технічні новації в роботі "Укрпошти" розповів гендиректор підприємства Ігор Смілянський в ефірі "Час:Online" на "5 каналі".

"Коли я прийшов у компанію (2016 рік – ред.), з’ясувалося, що з 11 500 відділень "Укрпошти" комп’ютер стояв лише у 20%. Решта – це рахівниці і папірці. А ті комп’ютери, які стояли – переважна їх більшість була старшою за 10 років. Деякі працювали на Windows-95", – пригадав Смілянський.

Довелося купити більше як 8 тис. комп’ютерів, змінити серверну інфраструктуру, зазначив він.

"Інтернет між відділеннями в Києві був 128 кілобіт. Ми закупили сучасний нормальний інтернет. Села України ми облаштували комп’ютерами – це була величезна інвестиція і дуже складний досвід", – додав Смілянський.

За його словами, нині всі села України, які мають понад 2000 населення, комп’ютеризовані й підключені до інтернету – а це 1650 населених пунктів.

Смілянський зазначив: "Коли ми подивилися трохи далі, зрозуміли, що нам треба якесь просте рішення – планшет або телефон. Ми над цим зараз працюємо: пересувне відділення плюс планшет дасть можливість повністю діджиталізувати всю країну. Сподіваюся, що найближчим часом ми зможемо це зробити". Він додав, відповідні видатки вже закладено в бюджет.

"Вже працює повна версія додатку (мобільного – ред.), будемо розвиватися й надалі. Вже закінчуємо інтеграцію з Фейсбуком", – зазначив Смілянський. Він пояснив, що розвитком цього питання займається "наша діджитал-команда, працівники "Укрпошти".

Раніше зовнішній партнер, одна з українських ІТ-компаній, допомагала із розробленням додатку, пояснив він. Нині ж у штаті підприємства на постійній основі працюють програмісти й розробники.

Смілянський додав: "Є також особистий кабінет. До речі, юридичні особи 50% своїх відправлень роблять через особистий кабінет. Навіть державні установи. Ми зробили так, щоб можна було листи створювати, не виходячи з особистого кабінету, щоб не треба було створювати черги у відділеннях".

Раніше 5.ua повідомляв, що в Україні з липня цього року набули чинності зміни до Податкового кодексу, які стосуються оподаткування посилок з-за кордону. Якщо вартість товарів у посилці сумарно перевищує 100 євро, одержувач-фізособа зобов'язаний сплатити податок на додану вартість.

Попередній матеріал
На чому найбільше заробляє "Укрпошта"
Наступний матеріал
Голова "Укрпошти" прокоментував своє можливе призначення в "Укрзалізницю"
Loading...

У Києві на митниці знайшли "радіоактивну" посилку з Росії

Стало відомо, коли "Укрпошта" почне доставляти субсидії готівкою

Стало відомо, чи доставлятиме "Укрпошта" пенсії

"Укрпошта" попереджає про негаразди в роботі через негоду – торкнеться 10 областей

Не лише в обмінниках: українці зможуть купити і продати валюту на пошті

Укрпошта підняла ціни на доставку листів та посилок