ukroboronprom.com.ua

"Укроборонпром" у 2017 році: розвиток авіаційного кластеру

2017 рік став роком розвитку авіаційного кластеру "Укроборонпрому", лише за цей один рік у небо вперше піднялись два літальні апарати – 31 березня 2017 року Ан-132D, а 8 листопада – ударний безпілотник "Горлиця"

31 березня 2017 року у небо піднявся Ан-132D – перший український літак, створений із найбільшим застосуванням сучасної авіоніки від провідних компаній світового рівня, серед яких партнери зі США, Канади, Великої Британії, Німеччини, Франції та інших країн. Цей літак став першим українським літаком, при створенні якого не було використано жодної російської деталі, повідомляє сайт "Укроборонпрому".

Важливо зазначити, що Ан-132D був створений у рекордно короткі терміни у світі сучасної авіації, програма стартувала у травні 2015 року, коли було укладено угоду з Taqnia Aeronautics з Королівства Саудівська Аравія. Тобто для створення нового літака знадобилось лише 1,5 року.

Успішна реалізація міжнародної програми літака Ан-132 дала старт новим спільним проектам української авіаційної промисловості з іноземними компаніями.

Наприклад, у рамках міжнародного співробітництва досягнуто домовленостей про модернізацію військово-транспортного літака Ан-70, який отримає нову авіоніку та позбудеться російських деталей. Завдяки цій модернізації планується розширити унікальні характеристики літака, в першу чергу, завдяки передовим цифровим системам. 

ukroboronprom.com.ua

Враховуючи те, що у 2015 році Ан-70 було прийнято на озброєння Збройних сил України, модернізація цього літака є одним із найважливіших завдань, яке дозволить значно розширити мобільність та боєздатність українських захисників.

8 листопада 2017 року здійснив перший політ прототип нового тактичного безпілотного літального апарату "Горлиця".

"Горлиця" – перша вітчизняна платформа, яка за своєю вантажопідйомністю здатна нести ударне навантаження. Безпілотник розроблено для допомоги Сухопутним силам ЗСУ у веденні розвідки вдень та вночі за будь-яких погодних умов та передачі отриманої інформації на командний пункт. Порівняно з іншими БпЛА він може вести повітряну розвідку триваліший час – не менше 7 годин, та розвиває швидкість до 230 км на годину. Тактичний радіус дії становить 120 км, практична дальність польоту – 1050 км.

"Горлиця" здатна вести оптико-електронну повітряну розвідку видимого та інфрачервоного діапазону. Вона автоматично розпізнає, захоплює та супроводжує рухомі цілі та наводить керовані високоточні боєприпаси. За допомоги БпЛА можна організувати оперативний зв’язок та підтримувати бойові підрозділи, що виконують завдання у тактичній глибині противника.

Попередній матеріал
Сонце, вода, вітер, земля: як можна заробляти на природних джерелах енергії – "ЕнергоНЕзалежність"
Наступний матеріал
У Харкові від вибуху гранати загинув волонтер АТО
Loading...

РФ зазнала чи не найсерйозніших втрат у Сирії: знищено не менше 7 літаків – ЗМІ

"Укроборонпром" у 2017 році: співпраця з НАТО та спільні розробки

Минулий рік став найбезпечнішим в історії світової авіації

Майже 3,7 тис. одиниць ОВТ: "Укроборонпром" відзвітував про 100% виконання держзамовлення

Наріжний камінь проблеми – крейсер "Україна": Романов прокоментував ситуацію з Миколаївським суднобудівним

Не треба шукати "цапів-відбувайлів": в "Укроборонпромі" відповіли Гройсману