Вибори
Вибори Depositphotos

Українцям роз'яснили, як відбуватиметься процедура голосування за кордоном

  Для того щоб реалізувати своє право голосу за межами України, виборцю необхідно: бути внесеним до списку виборців на закордонній виборчій дільниці, яка розташована на території відповідної іноземної держави

  Громадяни України, які постійно або тимчасово проживають чи перебувають за кордоном, мають дотримуватися низки законодавчих вимог, щоб реалізувати право голосу на виборах Президента 31 березня. Про законодавчі вимоги, порядок і правила участі у виборах українських громадян за кордоном розповів керівник відділу консульсько-правових питань Посольства України у Франції Микола Собко, повідомляє Укрінформ.

  "Для того щоб реалізувати своє право голосу за межами України, виборцю необхідно: бути внесеним до списку виборців на закордонній виборчій дільниці, яка розташована на території відповідної іноземної держави; прибути на відповідну закордонну виборчу дільницю в день голосування з 8 до 20 години (за місцевим часом); мати при собі документ, що підтверджує громадянство України та є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонній виборчій дільниці", – зазначив дипломат.

  Самі ж відомості про виборців, які проживають або перебувають за межами України, до органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України подають керівники закордонних дипломатичних установ України.

  "Перевірити внесення до списку виборців на виборчій дільниці громадянин України може за допомогою онлайн-сервісу "Особистий кабінет виборця" на сайті Державного реєстру виборців", – наголосив Собко.

  Консул також зауважив, що "кожен громадянин має право ознайомитися зі списком виборців у приміщенні відповідної виборчої комісії та перевірити правильність внесення до нього відомостей".

  У разі, якщо громадяни України проживають за кордоном, але не перебувають на консульському обліку, то "для внесення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці необхідно завчасно, не пізніш як за п’ять днів до дня голосування, змінити свою виборчу адресу, особисто звернувшись з відповідною заявою до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування за межами України".

  До заяви необхідно буде додати копію пред'явленого документа, що посвідчує особу і підтверджує громадянство виборця (паспорт громадянина України для виїзду за кордон) та документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. Це може бути дозвіл на перебування в закордонній державі, тимчасова посвідка на перебування, довідка про навчання, довідка про стаціонарне лікування, рахунок за комунальні послуги, довідка про сплату податків тощо.

  Дипломат акцентував увагу про неможливості внесення громадянина України до списку виборців безпосередньо в день голосування, оскільки це не передбачено Законом "Про вибори Президента України".

  Попередній матеріал
  Шевченківська премія-2019: стали відомі імена переможців
  Наступний матеріал
  ГПУ оскаржила запобіжний захід для Мангера: що вимагає
  Loading...

  Експерт пояснив, чому в Україні політичний гумор став способом розкрутки

  Як кандидат у президенти Ігор Шевченко прокоментував прикрий інцидент із шапками – відео

  Аваков: 8 кандидатів у президенти попросили в Нацполіції охорону

  Забезпечення правопорядку під час виборчого процесу: нарада керівників правоохоронних органів – відео

  "Люди брали, скільки хотіли": Ігор Шевченко про шапки з Давосу – "Рандеву"

  "Вказівки з Ростова отримували": СБУ завадила операції спецслужб РФ на Дніпропетровщині