Суд
Суд ecuestre.es

Українським судам заборонили вживати формулювання "ДНР" і "ЛНР"

  Така норма неприпустима, оскільки Україна не визнає існування псевдореспублік

  Вищий спеціалізований суд України(ВССУ) з розгляду цивільних і кримінальних справ заборонив судам у своїх рішеннях вживати щодо тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей визначення "Донецька народна республіка" та "Луганська народна республіка". Про це інформує прес-служба  ВССУ.

  Як зазначається у повідомленні, "відповідний аналіз дозволив виявити неоднаковий підхід щодо використання у судових рішеннях формулювань, що відображають місце настання фактів, які мають юридичне значення, зокрема фактів народження і смерті. Так, в окремих випадках, на порушення законодавчих підходів щодо визначення правового статусу тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, в резолютивних частинах судових рішень міститься вказівка на те, що відповідний факт (народження або смерть) мав місце у населених пунктах "Донецької народної республіки".

  Однак, у ВССУ наголошують, що в цьому контексті відповідна практика є неприпустимою, оскільки факт існування ні так званої "Донецької народної республіки" чи "Луганської народної республіки" не визнається органами влади України, а в окремих районах, містах, селищах і селах на Донеччині та Луганщині вводиться особливий порядок місцевого самоврядування, визнані тимчасово окупованими територіями.

  Таким чином, судами при задоволені заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення та які мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей, що визнані тимчасово окупованими територіями, у резолютивній частині відповідних рішень зазначається коректна назва населених пунктів, в яких мав місце встановлений факт (село, селище, місто; район; область) з урахуванням вимог Конституції України у цій частині, наприклад, "місто Амвросіївка Амвросіївського району Донецької області, Україна" тощо.

  Як повідомлялося, в березні цього року Російська влада надала жителям "ДНР" і "ЛНР" спрощений порядок перебування на території країни.

  Попередній матеріал
  У Нацбанку пояснили прискорення інфляції в Україні
  Наступний матеріал
  Нові подробиці про вибухи біля автобусу "Боруссії": що стало відомо
  Loading...