Інфляція
Інфляція lifehacker.ru

У Нацбанку пояснили прискорення інфляції в Україні

  Зростання цін було очікуваним для регулятора

  Прискорення споживчої інфляції в Україні у березні до 15,1% у річному вираженні було очікуваним. Про це заявили у прес-службі Нацбанку.

  Як зазначається, відповідна ситуація зумовлена зростанням виробничих витрат, активним експортом та ще низкою чинників.

  "Інфляція сирих продуктів харчування пришвидшилася за рахунок збільшення виробничих витрат, активного експорту та низької бази порівняння. Також вплинуло планове підвищення окремих тарифів та акцизів", – йдеться в повідомленні.

  Окремо зазначається, що зростання цін на сирі продовольчі товари у березні цього року прискорилися до 7,5%. Таке прискорення було очікуваним та відбулося насамперед на тлі низької бази порівняння. Цей період в минулому році діяли торговельні та транзитні обмеження з боку РФ не лише для українських, а й для турецьких товарів.

  "У результаті, рік тому пропозиція цих товарів на вітчизняному ринку розширилася, а ціни на них уповільнили зростання", – зазначили в Нацбанку.

  Водночас, як наголошує регулятор, покращення ситуації на світових товарних ринках зумовило зміцнення обмінного курсу гривні в лютому та березні, що стримувало базову інфляцію в Україні.

  Як повідомили в НБУ, "фактична інфляція в річному вимірі виявилася дещо нижчою за траєкторії прогнозу Національного банку, опублікованого в Інфляційному звіті (січень 2017), що передбачає уповільнення зростання ІСЦ до 9,1% на кінець 2017 року".

  Нагадаємо, 4 квітня Світовий банк підвищив прогноз інфляції в Україні на 2017 рік.

  Нагадаємо, минулий рік Україна закінчила з показником інфляції у 15%, що і закладалося у прогнозах НБУ. А от на 2017 рік НБУ розраховувала на рівень споживчої інфляції у 8,1%.

  Попередній матеріал
  У Дортмунді прогриміли вибухи поблизу автобусу футболістів "Боруссії", є постраждалий
  Наступний матеріал
  Українським судам заборонили вживати формулювання "ДНР" і "ЛНР"
  Loading...

  Гройсман розповів, як утримати макроекономічну стабільність України

  У Світовому банку назвали чотири ключові реформи для "оздоровлення" економіки України

  До кінця року курс нацвалюти послабшає до 29 грн за долар – економіст