Підготовка до вступу
Підготовка до вступу 5 канал

Українські університети проводять безкоштовні курси для абітурієнтів з окупованих територій – подробиці

Читайте по-русски
Майже в усіх університетах підготовчі курси розпочалися з 1 березня, набір до груп досі відкритий

Хочуть учитися в Україні. Для абітурієнтів з окупованих територій стартували підготовчі курси для вступу до закладів вищої освіти. 9 вітчизняних вишів розпочали дистанційне навчання дітей, які мешкають за лінією розмежування, проте прагнуть здобути українську освіту. Вивчають українську мову та літературу, математику й історію України. Усе – безоплатно. Як відбувається навчальний процес, дізнавалася журналістка "5-го" Вікторія Ковальова.

Так розпочинається урок української для старшокласників з окупованих територій. Під час навчання школярі здобувають знання, необхідні для ЗНО в Україні. З міркувань безпеки учні про себе надають мінімум інформації.

"У нас викладач з етичних норм, вона навіть не знає їхні прізвища. Ні звідки вони. Вона знає тільки ім'я. Ми їх реєстрували, щоб не було зрозуміло хто це", – каже секретарка приймальної комісії Національного університету ім. Тараса Шевченка Аліна Бешкинська.

Дистанційну підготовку для вступників з окупованих територій в Україні проводять уперше. Це пілотний проєкт Міністерства освіти, який нині впроваджують у 9 університетах України.

"Цей проєкт розрахований для підготовки школярів з окупованої території до вступу на навчання в українських закладах вищої освіти. І відповідно, частково і для самого навчання надалі. Тому що однією з одних дисциплін, які вивчаються, є українська мова та література, а навчання та викладання у нас здійснюється виключно українською мовою", – пояснила секретарка приймальної комісії Східноукраїнського університету ім. В. Даля Вікторія Гніденко.

З українською мовою та літературою в окупації все складніше. Торік у школах проводили лише один урок на тиждень. З вересня зі шкільної програми його геть прибрали. Професорка і переселенка Тетяна Пінчук намагається надолужити з дітьми втрачене.

На онлайн-урок з української літератури змогли вийти четверо учнів з окупованої території. Загалом же на курси в університет Шевченка зареєструвалися 9 майбутніх абітурієнтів, які мешкають за лінією розмежування.

Крім української, на курсах викладають історію України та математику. Усе – безоплатно.

"І на цей період у нас будуть дистанційні на ці 2 місяці курси. Це більше пов'язано з ковідом, обмеженням та карантином, а наступний етап він уже буде очним. І для очного періоду передбачається, що проживання буде забезпечене для таких дітей у гуртожитку безкоштовне. І міністерство також обіцяє їм надавати стипендіат", – зазначила Вікторія Гніденко.

Луганчанка Валерія у Сєвєродонецьку вчиться на юристку. Три роки тому під час вступної кампанії за кілька днів мала скласти на підконтрольній Києву території всі іспити за 9 та 11 клас. Каже: тоді було складно, бо готувалася самостійно. Нині, вважає, вступникам буде простіше.

"Якщо цього не робити, то я не знаю, як люди будуть вступати, тому що я закінчувала в 18-му році, а як зараз будуть абітурієнти, які зовсім не вивчають ні історію України, ні українську, я не знаю. Тому я вважаю, це дуже корисно, коли університет надає таку можливість", – розповіла Валерія.

Майже в усіх університетах підготовчі курси розпочалися з 1 березня, набір до груп досі відкритий. Зареєструватися на дистанційне навчання можна, заповнивши заяву на сайтах вишів або зателефонувавши на гарячу лінію Міністерства освіти. Курси працюють також для абітурієнтів з окупованого Криму.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Попри пандемію та посилення карантину: РПЦ в Україні провела багатотисячні заходи
Наступний матеріал
В Україні виявили нові мутації британського штаму коронавірусу – чим вони небезпечні
Loading...

Міносвіти пропонує зробити платним складання додаткового тесту ЗНО

ЗНО-2021: Міносвіти розглядає чотири сценарії для проведення тестування

Дві форми ЗНО з української мови: у МОН пояснили мету тестування

У 2021 році тест ЗНО з української мови проводитимуть окремо

Початок навчального року та результати вступної кампанії: пресбрифінг МОН

У Києві біля станції метро "Вокзальна" утворилася черга із сотень людей – імовірна причина