Українські "мами-кенгуру"

  В Україні запроваджують новий метод для виходження недоношених малят із малою вагою. Перебуванню дитині в кювезі медики пропонують батькам альтернативу: тримати новонародженого біля грудей. Принцип "кенгуру" вже понад десятиліття використовують у світі. Через його ефективність вітчизняні ескулапи вирішили перейняти закордонний досвід. Допомагати їм у цьому взялися французи.

  Гиканню, сопінню та навіть плачу маленької Софійки неабияк радіють її батьки. Вони по черзі тримають доньку на животі. Адже за спостереженнями лікарів, відчуваючи тепло мами й тата, дитина швидше набирає вагу. Результат спільних зусиль - дівчинка щодня поправляється на 30 грамів.

  Олександр Небога: "Метод кенгуру дійсно виправдовує себе саме за те, що вана ніби з нами пов’язана. Вагу дійсно швидко набирає".

  У цієї дівчинки апетит також нівроку. Хоча при народженні Ярослава важила кілограм двісті.

  Ганна Полєвая: "Прощупывались все косточки, рёбрышки были видны. Одна кожица была".

  У пологовому будинку немовля одразу помістили до кювезу. Ганна не могла навіть потримати доньку на руках. У "Охматдиті" жінці запропонували виходжувати Ярославу самостійно.

  Ганна Полєвая: "Материнское тепло чувствует ребёнок. А во-вторых, способствует прибыванию молока. Она стала активная".

  Щороку таких як Ярослава в Україні народжуються три з половиною тисячі малят. Виходжувати їх за методом "кенгуру" лікарі "Охматдиту" почали ще кілька років тому. Утім як впроваджувати інновацію - знають лише одиниці медиків.

  Єлизавета Шунько - головний спеціаліст з неонатології МОЗ України: "Потребує навчання медичний персонал, лікарі, медичні сестри, необхідно проводити заняття з мамами".  

  Для реалізації цього плану посольство Франції в Україні подарувало "Охматдиту" необхідне устаткування. Адже досвід французів свідчить: завдяки методу "кенгуру" смертність дітей із малою масою тіла зменшується вдвічі, поліпшується розумовий та психологічний розвиток немовляти.

  Елен Лефевр Шолє, директор проекту «Здоров’я матері та дитини»: "Це низькозатратний, економічно вигідний метод. Він не вимагає високотехнологічного обладнання. Приміром, ось тут є речі, вартість яких нижча ніж один інкубатор. А коштує він десять тисяч доларів".

  Завдяки закордонній допомозі невдовзі на базі Національної дитячої лікарні відкриється науково-практичний центр. Поки що навчатимуться тут лише столичні медики.

  Людмила Голоднік,  5 канал: "Незабаром подібне устаткування має з’явитися на Житомирщині та Луганщині - обіцяють спонсори. І розраховують на допомогу вітчизняного Міністерство охорони здоров’я. Адже центру по навчанню методу кенгуру потребує кожна область".

  Людмила Голоднік та Андрій Асауленко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Історичні цінності краєзнавчого музею на Донеччині, під загрозою зникнення
  Наступний матеріал
  Більше сотні кримінальних справ за фактом умисної невиплати зарплат - порушила прокуратура Київської області
  Теги: