Боєць ООС
Боєць ООС 5 канал

Українські бійці помітили, як змінюється поведінка противника, коли до них навідуються росЗМІ – сюжет

Читайте по-русски
За даними розвідки, днями у лавах окупантів відбулася ротація

Стабільною називають армійці ситуацію біля Кримського на Луганщині. Однак супротивник регулярно відкриває вогонь по українських захисниках зі стрілецької зброї. Провокації тривали й у п'ятницю. Репортаж Вікторії Ковальової.

На передових позиціях неподалік Кримського знімальну групу зустрічає Віталій. Каже, зазвичай удень тут відносно спокійно. Вранці окупанти зробили кілька кулеметних черг.

"Вівся вогонь по сусідам. Більше порушень режиму перемир'я поки що не зафіксовано. Кулемети та стрілецька зброя", - розповідає армієць.

Раніше поведінка ворога не піддавалася ані військовій логіці, ані здоровому глузду, кажуть бійці. Майже завжди окупанти відкривали вогонь хаотично та не прицільно.

"Швидше за все, я думаю, що морально-психологічний стан противника дуже низький. Випивають зазвичай, і от під впливом алкоголю чи інших речовин  починають по нам відкривати вогонь. Звичайно наші військовослужбовці, якщо є загроза життю, дають адекватну відповідь", - пояснює Віталій.

За даними розвідки, днями у лавах окупантів відбулася ротація. Місцевих найманців змінили більш професійні та досвідчені вояки.

"Нахабніють, прострілюють, провокують, хоча перемир’я", - зауважує боєць Василь.

"По тому, як вони відкривають, з якою інтенсивністю ведеться вогонь, от по цьому ми можемо сказати, що заїхали швидше за все військові, а не якесь "опоплченіє" чи ще якась ситуація. По тому, як заїжджає "ополченіє", то ведуться інженерні роботи. Копають, украплюються, а коли заїжджають військові, то ніяких інженерних робіт не ведуться, тільки стрілкотня", - пояснює Віталій.

Зазвичай вогонь у бік українських позицій окупанти відкривають із настанням сутінків та під ранок. Проте п’ятниця стала винятком. Кулеметні черги чутно і вдень.

"Це працює ДШК по сусідніх позиціях. Приїхали теж журналісти до них. Вони ото, як журналісти приїжджають російські, вони починають провокувати, щоб ми дали відповідь і тим показати, мовляв, дивіться! Українська сторона не підтримує врегулювання!", - розповідає армієць Володимир.

Хоча окупанти відкрили вогонь в бік сусідів, армійці на цих позиціях напоготові. Кажуть, зазвичай, не отримавши бажаної відповіді на провокацію, терористи перекидають вогонь на інші опорні пункти.

"Ми у повній бойовій готовності, спостерігаємо, і є чим дати відповідь. Хлопці, деякі з 14-ого року воюють, досвід є і досить злагоджені. Ми думаємо, що за нами не заржавіє", - запевняє Василь.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Стало прикро за людей": понад 20 митців Черкащини узялися за проект про земляків-героїв
Наступний матеріал
Гостя з-поза Сонячної системи: харківські астрономи зафіксували незвичний космічний об'єкт
Loading...

Доба в ООС: обстріли зі 122-мм артилерії та 82-мм мінометів, обійшлося без втрат

Біля Зайцевого терористи підступно порушили запрошену тишу: один боєць ООС поранений

На Донбасі розпочалося "хлібне перемир’я" – що це означає

"Одні відводять озброєння, другі – не відводять": окупанти завдали масивного удару поблизу Попасної

Обстріли на Донбасі: окупанти гатять із забороненої зброї, одного армійця поранено

Світлодарська дуга: армійці встановили червоно-чорний стяг перед самим лігвом окупантів