focus.ua

Українська прокуратура проводить екстрадиційну перевірку по Саакашвілі - Мін'юст

Органи української прокуратури проводять перевірку запиту грузинської сторони про екстрадицію колишнього президента Грузії, екс-голови Одеської ОДА та Міхеіла Саакашвілі

"Після отримання цього запиту (від грузинської сторони на екстрадицію) були спрямовані всі матеріали в органи прокуратури для проведення екстрадиційної перевірки. Це попередній етап. Якщо перевірка буде завершена з позитивним висновком, то буде можливість приймати подальші процедурні рішення в чіткій відповідності із законом", - повідомив міністр юстиції Павло Петренко на брифінгу у вівторок, 12 вересня, в Києві, відповідаючи на запитання журналістів про те, якими будуть дії Мін'юсту за запитом про екстрадицію.

"На сьогодні матеріали передані Міністерством юстиції до органів прокуратури... У зв'язку з тим, що у нас поки ще немає висновків і документів, то можемо говорити, що вона ще не завершена", – зазначив міністр.

За його словами, згідно з українським законодавством залежно від того, на якій стадії знаходиться розгляд кримінальної справи у країні, яка запитує екстрадицію тієї чи іншої особи, кінцеве рішення приймає той чи інший орган.

"Якщо справа розглядається на стадії досудового розслідування, тоді кінцеве рішення щодо екстрадиції приймає орган прокуратури, в нашому випадку, Генеральна прокуратура. Якщо справа розглядається на стадії судового розгляду, тобто у країні, яка запитує інформацію щодо видачі, справу вже передали до суду, то кінцеве рішення приймається органами юстиції", – пояснив глава Мін'юсту.

У Львові Саакашвілі, українське громадянство якого припинили, перебуває від 10 вересня, після того як його прихильники силою прорвали кордон та провели його через державну межу. Як повідомив "5 каналу" речник ДПСУ Олег Слободян, під час цього масового прориву кордону, за уточненими даними, постраждали п'ять прикордонників та 11 поліцейських.

Дивіться фото за темою:

Пронесли, ігноруючи закон: як Саакашвілі з поплічниками проривався через український кордон – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Міністри" та намісник "Мотороли" "Жога": СБУ направила докази злочинів до суду
Наступний матеріал
Європарламент зменшить кількість депутатів після виходу Британії з ЄС

"Укрзалізниця" відшкодувала пасажирам 50 тис.грн за затримку потяга "Перемишль-Київ"

"Неприпустимо, щоб політичні амбіції піддавали сумніву безпеку кордону" – громадські організації Львівщини засудили події в "Шегинях"

"Російські ЗМІ використають акцію в інформаційній війні" – член комітету нацбезпеки Литви прокоментував "прорив Саакашвілі"

"Прорив Саакашвілі": відомий литовський політолог назвав найкраще рішення для України

Прес-конференція: "Винагорода державним виконавцям - спростування існуючих міфів"

Саакашвілі таки підписав заперечення і протокол про незаконний перетин кордону: призначено суд