delfi.lt

"Прорив Саакашвілі": відомий литовський політолог назвав найкраще рішення для України

Відомий політолог та філософ, екс-очільник Radio Free Europe литовської редакції та директор Central News Service of Radio Free Europe Доктор Кестутіс Гірнюс прокоментував "5 каналу" непросту ситуацію з "проривом Саакашвілі"

"Українська влада опинилася у вкрай непростій ситуації. Вона не може ігнорувати те, що зробив Саакашвілі – він відкрито проігнорував норми закону. Якщо його не покарають – це стане приводом для інших людей робити те саме. Людина, яка приїхала в Україну лише два роки тому, публічно порушує закон. Що з цим робити – непросте питання", – зазначив Гірнюс.

Він додав: "З одного боку, його потрібно заарештувати й екстрадувати до Грузії. Але це може спричинити хвилю масового обурення – і в Україні, і в міжнародній спільноті. Ув'язнити його буде дуже непросто, і, можливо, найкращим рішенням буде переконати Польщу забрати Саакашвілі назад".

На думку експерта, йдеться про "фундаментальне питання права".

"Це – фундаментальне питання права. Він (Міхеіл Саакашвілі) – людина, яка відкрито порушила вимоги українських прикордонників. Він прорвався в Україну, не маючи права перебувати на її території. Із ним була група прихильників, яка допомогла йому прорватися через кордон. Можна навіть сказати, що він порушив територіальну цілісність України. Це не тяжкий злочин, але серйозне порушення, і якщо Україна проігнорує, це виглядатиме так, наче є дві збірки законів: одна – для пересічних громадян, інша – для людей на кшталт Саакашвілі (відомих і готових відкрито кинути виклик уряду)", – пояснив політолог.

Також Гірнюс зауважив, "якщо Порошенко не впорається із цією ситуацією, це сильно послабить його позицію і підніме питання: чи справді Україна є державою, де верховенство права панує для всіх, а не лише для окремих людей".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пронесли, ігноруючи закон: як Саакашвілі з поплічниками проривався через український кордон – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Лоукост Wizz Air збільшить кількість польотів на лінії Львів–Вроцлав
Наступний матеріал
"Неприпустимо, щоб політичні амбіції піддавали сумніву безпеку кордону" – громадські організації Львівщини засудили події в "Шегинях"
Loading...