Вакцинація
Вакцинація Shutterstock

Україні доведеться запроваджувати обмеження для невакцинованих – Радуцький

Читайте по-русски
У МОЗ вже анонсували обмеження щодо роботи шкіл, де щеплені менш як 80% вчителів

Україна буде змушена впроваджувати обмеження для не вакцинованих від коронавірусу громадян. У цьому запевнив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Посадовець нагадав про початок дії нових правил перетину кордону – українцям та громадянам інших країн доведеться здавати тест на COVID-19 при в'їзді до країни. Мова, знову таки, про невакцинованих осіб.

"Виняток – громадяни України, які зробили хоча б одне щеплення від "ковіду", та мешканці інших країн із "сертифікатами". Для невакцинованих (вакцинами, що схвалені ВООЗ) подорожуючих з Росії та Індії (якщо перебували у країні більше ніж 7 днів) обов'язкова самоізоляція", – вказав Радуцький.

За його словами, нові правила є "більш ніж лояльними". Для порівняння нардеп навів приклад Ізраїлю, де хоча і щеплено 60% населення, – але діють набагато жорсткіші обмеження.

"Україна згодом також буде вимушена запроваджувати обмеження для невакцинованих громадян. МОЗ вже анонсував, що в разі погіршення епідеміологічної ситуації працювати будуть школи, де вакциновано не менше ніж 80% вчителів (нині щеплена лише половина педагогів від загальної кількості)", – зауважив очільник комітету ВР.

На його думку, такі ж обмеження варто запровадити і для робітників громадського транспорту та громадського харчування, а також комерційних і комунальних структур, співробітники яких контактують з населенням.

"Хворий водій маршрутки інфікує аж ніяк не менше людей, ніж вчитель", – наголосив він.

Але уточнив, що не йдеться про обов'язкову вакцинацію – і ніхто не має права змушувати людину щеплюватися. Проте "цілком справедливо вимагати", аби саме вакциновані співробітники виконували роботу, яка передбачає контакт з великою кількістю людей.

"Тому тепер кожен вирішує сам – дозвілля і повноцінна робота, або вимушені обмеження на час чергової хвилі коронавірусу", – резюмував Радуцький.

Нагадаємо, в Україні дозволили вакцинацію підлітків.

Попередній матеріал
Презентація концепції святкування Дня Незалежності України – відео
Наступний матеріал
Парад, концерт і саміт "Кримська платформа": як Україна цьогоріч відзначатиме День Незалежності
Loading...