Френсіс Фукуяма
Френсіс Фукуяма 5 канал

"Україна знаходиться на передовій світової битви за демократію", – американський політолог

  Читайте по-русски
  Фукуяма стверджує, що наразі РФ становить загрозу і для решти Європи

  Провідний американський філософ та політолог, директор Центру демократії, розвитку та верховенства права в Стенфордському університеті професор Френсіс Фукуяма в інтерв'ю "НВ" заявив, що Україна зараз перебуває на передовій світової битви за демократію.

  "Я вважаю, що Україна дійсно знаходиться на передовій світової битви за демократію. Росія сама себе охрестила, знаєте, як провідника цих нових антидемократичних сил, і це було дуже агресивно зроблено. Думаю, у довгостроковій перспективі Китай може бути більшою проблемою, тому що це більша країна і більш економічно успішна, ніж Росія. Проте наразі Росія ствердила свій імідж досить відкритим насильницьким способом", – наголосив він.

  Фукуяма стверджує, що наразі РФ становить загрозу і для решти Європи.

  "Я гадаю, загроза, яку вона становить для української демократії, має значення не тільки для цих двох країн, а й для решти Європи. Оскільки якщо Росія досягне успіху у поверненні України назад до своєї орбіти, це буде дуже гнітюче для кожної з інших посткомуністичних країн. А ось якщо Україна досягне успіху в перетворенні на повністю демократичну країну, думаю, це буде сигналом того, що ви не знаходитесь у пастці минулого, ви не ув’язнені власною історією і країна, яка вийшла з комунізму, дійсно може стати повноцінною демократією. Ось чому я вважаю це важливим", – додав він.

  Політолог наголосив, що знає ціле покоління молодих українців, які, по суті, хочуть європейську Україну.

  "І кожного разу, коли я їду (в Україну), я дійсно надихаюся людьми, яких я зустрічаю, – це все мої особисті зв'язки, які дійсно були основою цього інтересу", – зазначив він.

  Як повідомляв 5.UA, країни ЄС нагадують про зобов'язання Росії звільнити без додаткових умов українських моряків, засуджують вбивство українських медиків, закликають Росію припинити роздмухування конфлікту та співпрацювати з голландськими прокурорами для встановлення винних у збитті МН17.

  Попередній матеріал
  У Вінниці вбили підозрюваного у зґвалтуванні дитини
  Наступний матеріал
  Американський Сенат схвалив резолюцію, присвячену 5-й річниці Революції Гідності
  Loading...

  Росії достатньо доби, щоб розгорнути наступальну операцію – Турчинов

  Зона ООС: біля Водяного вночі зав'язався бій

  "Є більше ніж 90% вірогідності": Порошенко розповів, коли РФ звільнить українських моряків

  "Ми ніколи вас не пробачимо": Яніна Соколова гостро прокоментувала новину про телеміст із росіянами

  Жителі окупованої Макіївки надали унікальні знімки російського комплексу "Зоопарк-1" – InformNapalm

  Порошенко написав листи 18-ти керівникам ЄС та очільникам держав і урядів-членів ЄНП – із чим звернувся