Україна розповіла в ОБСЄ, як Росія видає бойовика за журналіста
Україна розповіла в ОБСЄ, як Росія видає бойовика за журналіста patrioty.org.ua

Україна розповіла в ОБСЄ, як Росія видає бойовика за журналіста

  Читайте по-русски
  Присутні на засіданні в деталях ознайомилися з "бойовим шляхом" найманця із Сербії у складі російських окупаційних сил на Донбасі

  Делегація України на засіданні Форуму ОБСЄ зі співробітництва в галузі безпеки розповіла про те, як сербський снайпер Беріч, що воював на Донбасі проти ЗСУ, став "журналістом", акредитованим при МЗС РФ. Про це в коментарі "Укрінформу" розповів заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський.

  "Ми зреагували на інформацію російської делегації про такого собі "сербського журналіста" Деяна Беріча. Усім делегаціям країн-учасниць ми детально, з демонстрацією слайдів, пояснили – що це за особа. Котра в жодному разі не представляє Сербію, як і не є журналістом. Він – військовий злочинець та вбивця, якого допускають на брифінги в МЗС РФ як нібито "іноземного журналіста" з метою продукування пропагандистських запитань і коментарів для дискредитації України, і ЗСУ зокрема", – заявив Лоссовський.

  Дипломат сказав, що присутні на засіданні в деталях ознайомилися з "бойовим шляхом" найманця із Сербії у складі російських окупаційних сил на Донбасі.

  Вони також дізналися про нагороди снайпера від офіційних установ РФ за вбивства українців. При цьому наголошувалося, що російська сторона по суті прикриває військового злочинця від правосуддя, адже, за законодавством Сербії, він має надовго сісти у в'язницю в разі повернення до країни.

  Лоссовський розповів: "На засіданні представник делегації Сербії зацікавився цим випадком. Він наголосив, що кримінальний кодекс Сербії передбачає великий тюремний термін за участь у війні чи збройному конфлікті за кордоном, як і ще більший строк – за організацію участі (інших осіб — ред.) у війні чи збройному конфлікті в іншій країні, під що саме і підпадає Деян Беріч. На прохання сербського представника ми передали йому всю наявну в нас інформацію з цього приводу".

  Додамо, що раніше у ході засідань Форуму російська делегація наводила цитати "сербського журналіста" Деяна Беріча на підтримку своїх абсурдних тверджень про нібито обстріли українськими військовими мирних міст на Донбасі.

  Довідково. Уродженець Сербії Деян Беріч (позивний "Декі") з 2014 року перебував у складі російських окупаційних військ під час анексії Криму, а пізніше воював снайпером на Донбасі за так звану "ДНР". Із грудня 2018 року Беріч позиціонує себе як нібито журналіст одного маловідомого російського інтернет-видання, перебуваючи при цьому на офіційних брифінгах МЗС РФ та діючи в інтересах російської пропаганди.

  Як повідомляв 5.UA, у Німеччині триває суд над власним громадянином за співпрацю з бойовиками "ДНР".

  Попередній матеріал
  За добу окупанти 15 разів обстріляли позиції ЗСУ, поранені двоє бійців – штаб ООС
  Наступний матеріал
  ЦВК уперше оприлюднила фото всіх мажоритарників
  Loading...