Санкції dt.ua

Україна відновила дію антидемпінгових мит на добрива з РФ

  Такі заходи запроваджуються для гарантування продовольчої безпеки країни та уникнення фактів демпінгу

  У четвер, 18 травня, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) вирішила відновити дії антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну певних азотних добрив (карбаміду та КАСу) російського виробництва. Про це повідомляє Міністерство економрозвитку і торгівлі України.

  "Відтепер мито у розмірі 31,84% застосовуватиметься до всіх виробників карбаміду та КАСу (УКТЗЕД 3102 10 та 3102 80 00 00) походженням з Російської Федерації. Рішення набуває чинності на другий день після публікації повідомлення в "Урядовому кур’єрі", – зазначається в повідомленні.

  Як стало вдіомо, антидемпінгове розслідування виявило, що імпорт в Україну певних азотних добрив з РФ Україну за демпінговими цінами завдає шкоди вітчизняним виробникам, несе загрозу продовольчій безпеці України та свідчить, власне, про наявність факту демпінгу.

  "З огляду на те, що Російська Федерація є основним постачальником добрив в Україну (80-90% від загального обсягу), імпорт добрив за демпінговими цінами ставить українських аграріїв у небезпечну залежність від їхніх поставок у майбутньому. Непередбачуване припинення поставок російських добрив в односторонньому порядку може стати ще одним інструментом агресії Російської Федерації проти України у торговельній сфері", – наголошують у відомстві.

  Водночас, у повідомленні вказується, що члени МКМТ усвідомлюють той факт, що основними споживачами російських добрив є сільгоспвиробники. Відтак, необхідно враховувати їхню позицію при введенні антидемпінгових заходів.

  "З метою забезпечення продовольчої безпеки існує нагальна необхідність вжиття заходів з диверсифікації поставок добрив в Україну (з Китаю, країн Близького Сходу, США та інших). Відтак, 18 травня уряд також ухвалив проект закону, який визначить нульову ставку мита для ввезення на території України мінеральних добрив азотної групи", – повідомляють у Мінекономрозвитку.

  Нагадаємо, у квітні цього року Україна запровадила нові антидемпінгові мита щодо РФ.

  Попередній матеріал
  Гройсман: Нам необхідно корпоратизувати "Укрзалізницю"
  Наступний матеріал
  Луценко: Підготовлено подання до ВР на зняття недоторканності з трьох народних депутатів
  Loading...

  Полторак: "За останній рік ЗСУ не втратили жодного сантиметру нашої землі"

  У МОЗ пояснили, коли Україна зможе повністю відмовитися від ліків з РФ

  В "Укроборонпромі" розповіли, як змогли повністю відмовилися від комплектуючих з Росії