Єдина помісна православна церква
Єдина помісна православна церква 112.ua

Україна є правонаступницею Київської Русі – представник Вселенського Патріархату

Вселенський Патріархат вже розпочав процедуру надання автокефалії Українській Православній Церкві

Офіційний представник Вселенського Патріархату Митрополит Гальський Еммануїл наголосив на тому, що саме Україна є правонаступницею Київської Русі та сказав, що томос про надання Україні автокефалії вже запущений у процес. Про таке розповіла журналіст "5 каналу" Леся Головата у включенні з Володимирської гірки.

Митрополит сказав: "Отже, материнська церква вже винесла ухвалу. І я хочу сказати, що це сталося 19 квітня. Розпочати процедуру для досягнення остаточної мети – надання автокефалії Українській Православній церкві. І це сталося після звернення вашого, пане президент, звернення шановної української держави, парламенту, уряду, що є наступником політичних структур Русі, тут у Києві. І тисячі українців, що поклали край розколу, розбрату, що роздирає ризу Христову і тіло Христове, розпинає Христа знову. Ми маємо об’єднати, загоїти рани і відновити соціальну тканину українського суспільства".

Як повідомляв 5.UA, сьогодні в Україні відзначають 1030-річчя з нагоди Хрещення України-Руси. На Володимирській гірці відбулися уврочистості. Участь в них взяли представники Вселенського Патріарха Варфоломія – цю делегацію очолює митрополит Гальський Еммануїл. Присутні перші особи держави – Президент Порошенко з дружиною, урядовці, військові. Є глава УПЦ Київського патріархату Філарет, Московського патріархату Онуфрій, глава автокефальної церкви Макарій, глава Греко-католицької церкви Святослав та інші. Під час свого виступу Президент нагадав, що Помісний Собор одностайно підтримав автокефалію української церкви ще після проголошення незалежності України.

Після урочистостей у Володимирському соборі розпочалася Божественна літургія. Після літургії парафіяни Українського Православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви хресною ходою вирушили до пам'ятника князю Володимиру. Там відбувся молебень за Україну та Українську Помісну Православну Церкву. 

ФОТО: Як відбувалося відзначення 1030-річчя Хрещення України-Руси

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Від 65 до 150 тисяч людей: як відбувалися урочистості з нагоди Хрещення України-Руси – включення
Наступний матеріал
ДТП у Запоріжжі: не розминулися два Ford – двоє загинули, п’ятеро у лікарні
Loading...

Молебень за Україну та Українську Помісну Православну Церкву на Володимирській гірці у Києві – відео

Київ стоїть у заторах: з нагоди 1030 річниці Хрещення Русі відбудеться Хресна хода

Безпека в пріоритеті: в поліції Києва розповіли, як охоронятимуть Хресну ходу

Божественна літургія у Володимирському соборі з нагоди 1030-річчя Хрещення України-Руси – відео

988 рік – Хрещення Київської Русі, 1147-й – заснування Москви: історичні факти проти кремлівської пропаганди

Сила в єдності: стало відомо про спільні заходи УПЦ КП та УАПЦ з нагоди Хрещення Київської Русі