5 канал

Порошенко: Автокефалія української церкви – це питання нашої незалежності, потрібно обрубати щупальці країні-агресору

На державному рівні Україна відзначає День Хрещення Руси-України

Президент України Петро Порошенко наголосив, що мільйони українців прагнуть і очікують якнайшвидшого визнання автокефалії Православної Церкви в Україні. Про таке повідомляє "5 канал".

"Томос про автокефалію довершить утвердження незалежності і самостійності нашої держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир. Він посилить права і свободи громадян… Особливо тих, котрі зараз перебувають поза спілкуванням із вселенським православ'ям", - наголосив Глава держави на урочистостях з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України.

Порошенко також нагадав, що з перших днів свого президентства поставив за мету добиватися створення Єдиної Помісної Православної Церкви та визнання цієї Церкви Вселенським Патріархом: "Автокефалія – це питання нашої незалежності. Це – питання нашої національної безпеки. Це – питання всієї світової геополітики. Армія –  боронить нашу землю. Мова –  боронить наше серце. Віра – боронить нашу душу", –впевнений Президент.

Глава держави наголосив, що Україна зупинила агресора і зберегла державу, побудувала боєздатну армію, продовжується утвердження української мову як складової сили та успіху українського народу. 

Порошенко наголосив:"Влада не втручатиметься у суто внутрішні церковні справи. Проте й іншим державам не дозволить цього робити. Для того і вважаю конче необхідним обрубати всі щупальця, якими всередині нашого державного організму орудує країна-агресор".

І додав: "Але я вірю в те, що фінальне рішення Вселенського буде справедливим по відношенню до України. Дорогі друзі, час автокефалії Української Помісної Православної Церкви точно настав".

Нагадаємо, Україна відзначає 1030-річчя хрещення Київської Русі-України. Зранку на Володимирській гірці відбулися заходи за у часті Президента та очільників різних конфесій в Україні.

ФОТО: Як відбувалося відзначення 1030-річчя Хрещення України-Руси

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Державний захід з нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі-України – відео
Наступний матеріал
Божественна літургія у Володимирському соборі з нагоди 1030-річчя Хрещення України-Руси – відео
Loading...

Україна є правонаступницею Київської Русі – представник Вселенського Патріархату

Спільна Хресна Хода УПЦ КП та УАПЦ за Україну та Українську Помісну Православну Церкву – відео

Безпека в пріоритеті: в поліції Києва розповіли, як охоронятимуть Хресну ходу

Порошенко: Доктрина "русского мира" народилася в люксових келіях ієрархів РПЦ

Божественна літургія у Володимирському соборі з нагоди 1030-річчя Хрещення України-Руси – відео

988 рік – Хрещення Київської Русі, 1147-й – заснування Москви: історичні факти проти кремлівської пропаганди