Постійні спроби росії атакувати українську авіабазу в Старокостянтинові нагадують про те, з якими серйозними викликами стикається Україна щодо захисту західних літаків F-16. Розгорнути їх планують на території нашої країни вже цього літа.
Про це пише Reuters у репортажі зі Старокостянтинова, розповідаючи, як Сили оборони відбивають численні російські удари по цьому місту, де розташована українська авіабаза.
"Вибухи лунали в передсвітанковому небі, коли українська ППО відбивала російську атаку на це невелике місто на заході України, де розташована важлива авіабаза, та яка є ціллю частих ударів рф. Через кілька годин після атаки охайні вулиці Старокостянтинова повернулися до нормального життя", – мовиться про атаку 27 червня.
Тоді очільник Хмельницької ОВА заявив, що засоби ППО знищили 9 повітряних цілей над регіоном, водночас Повітряні сили вночі повідомляли про рух безпілотників у бік Старокостянтинова.
"Але атака 27 червня стала яскравим нагадуванням про виклики, з якими стикається Київ, відновлюючи свої виснажені Військово-повітряні сили та готуючись до розгортання перших F-16 американського виробництва – винищувачів, на збиття чи знищення яких буде націлена москва", – зазначає Reuters.
Очікується, що перші літаки F-16 прибудуть уже в липні, мовиться у виданні. Українські офіційні особи не розкривають, де базуватимуться F-16. Однак після удару по Старокостянтинову 27 червня рф заявила, що її війська атакували "аеродромну інфраструктуру України, де планують розмістити західні літаки".
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
За словами Reuters, що посилається на неназваного спікера ПС, удари росіян викликають "певні труднощі", але не завадять доставці F-16 чи використанню цих винищувачів на полі бою.
Міноборони росії оголосило 2 липня, що нібито знищило 5 українських винищувачів Су-27 внаслідок удару по аеродрому на Полтавщині 1 липня. Юрій Ігнат, ексречник Повітряних сил ЗСУ, відреагував на заяви російських пропагандистів про завдання удару по Миргородському аеродрому, назвавши їх перебільшеними.
Як додає агенція, військові аналітики вважають, що росіяни, ймовірно, націлені на інфраструктуру українських авіабаз, зокрема на злітно-посадкові смуги і складські приміщення, щоб утруднити можливість зльоту F-16. А коли прибудуть самі літаки, вони стануть мішенями.
На думку Джастіна Бронка, фахівця британського Королівського Об'єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI), ЗСУ, які відчувають нестачу боєприпасів до систем ППО, імовірно, будуть змушені переміщати F-16.
"Будь-яке покриття ППО, що базується на наземних системах протиповітряної оборони, можна перенаситити, якщо росіяни достатньо подбають про те, щоб випустити достатню кількість ракет по одній цілі", – попереджає Бронк.
Reuters нагадує, що авіабаза у Старокостянтинові постійно під ударами росіян ще з перших днів повномасштабного вторгнення. росія її часто атакує БПЛА та гіперзвуковими ракетами.
"Мешканці цього історичного 30-тисячного військового форпосту у Хмельницькій області, за яким закріпилося прізвисько "Старкон", навчилися пристосовуватися до постійної небезпеки", – йдеться у статті.
Жителі міста описують своє життя під загрозою постійних ударів та серед гуркоту українських військових літаків у небі, намагаючись не розголошувати конфіденційну військову інформацію.
"Словом, тут "весело" жити", – саркастично зауважив місцевий культуролог Василь Муляр після атаки 27 червня.
Головна редакторка місцевої газети "Наше місто" Ірина Сапчук каже: їй уже незвично не чути постійного гуркоту літаків в інших містах.
"Для мене це занадто тихо", – пожартувала вона, додавши, що цей звук сприймає як втішний знак того, що українські пілоти, яких росіяни значно переважають у чисельності, продовжують боротьбу.
Василь Муляр нагадує про історію міста як бастіону оборони XVI століття, яке через сотні років стало ще й ключовим центром для борців за незалежність новонародженої УНР після Першої світової війни.
"Це завжди був центр опору", – резюмував культуролог.
Нагадаємо, першу в Україні когенераційну установку (КГУ), придбану коштом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), встановили у місті Старокостянтинові Хмельницької області.
Читайте також: рашисти завдали удару ракетою "Кинджал" по Старокостянтинову – Ігнат.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.