Анатолій Зленко
Анатолій Зленко oralhistory.org.ua

"Учитель і другий батько": помер перший очільник МЗС України Анатолій Зленко – як про нього відгукуються колеги-дипломати

  Читайте по-русски
  Про причини та обставини наразі інформації немає

  Помер Анатолій Зленко. Він був першим міністром закордонних справ незалежної України. Політику було 82 роки. Про це повідомив український дипломат, радник п'ятого президента Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв у Twitter.

  Про трагедію стало відомим 1 березня. Про причини та обставини наразі інформації немає. 

  Так, Єлісєєв написав, що "з невимовним болем отримав трагічну звістку". Називає Зленка "своїм учителем" і "дипломатичним батьком".

  "Усе, чого я досяг у дипломатії, – завдяки його школі дипломатії. Щирі співчуття родині Зленка. Вічна пам'ять", – написав Єлісєєв.

  Інформацію про смерть підтвердив також надзвичайний і повноважний посол України Маркіян Лубківський. Він наголосив, що пішов у вічність "дорогий учитель, другий батько, наука, дипломатія".

  Лубківський написав: "Не маю слів. Не маю сліз. Як повірити, як прийняти? Вічна пам'ять і вічна слава патріарху української дипломатії!". 

  Довідка. Анатолій Зленко народився у селищі Ставище на Київщині 2 червня 1938 року. Після того, як 1959 року закінчив Київський гірничий технікум, почав працювати гірничим майстром шахти "Максимівка-Полога" (поблизу Кадіївки на Луганщині). У 1967 році закінчив Київський університет. Далі почалася його дипломатична кар'єра. Зокрема, очолював МЗС України двічі – 1990-1994 рр. (перший міністр в історії) та 2000-2003 роки. Також займав посади постійного представника України в ООН, посла у Франції та Португалії. Був представником України в Комісії ООН з прав людини. Зленко – автор 100 праць на міжнародну тематику. Володів англійською, іспанською, португальською та французькою мовами.

  Читайте також: "Плювок у бік дипломатів": Єлісєєв відреагував на заяву Зеленського, що до нього "ніхто не думав" про Крим

  Попередній матеріал
  На Донбасі постійно перебувають приблизно 50 російських снайперів – ГУР
  Наступний матеріал
  У Запоріжжі побили депутата облради – чоловік у лікарні
  Loading...

  Україна планує виготовляти летальну зброю разом із Британією – Пристайко

  МЗС відновлює роботу дипломатичних установ за кордоном – Кулеба

  Дипломати пояснили, що означає переслідування Порошенка для української демократії – Atlantic Council

  Гастролі "слуг" під гаслом "какая разніца" віщують Україні велику біду: Юрій Щербак у програмі #Кендзьор

  Зеленський звільнив посла України у Франції – що відомо про нового

  Посольство України у Франції відреагувало на рекламу Danone з російським актором Пореченковим