Подарована Лаврову ікона
Подарована Лаврову ікона KLIX

Боснію та Герцеговину закликали повернути українську ікону, подаровану Лаврову

  Читайте по-русски
  Росіяни ж просять перевірити походження святині через офіційні джерела

  Росія повернула Боснії та Герцеговині старовину ікону, пише "Українська правда". Тепер її потрібно повернути на Батьківщину, закликають дипломати. Посольство України в Боснії і Герцеговині закликає владу цієї країни віддати те, що належить нам.

  Разом із іконою росіяни направили ноту, в якій просять перевірити походження святині через офіційні джерела. Зокрема й інтерпол.

  Ікону передали Мілораду Додіку – чільнику країни. Саме він подарував образ Миколая міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову під час зустрічі в Сараєві. Про українське походження ікони одразу почали писати місцеві ЗМІ. Котрі оприлюднили її фото. Мовляв, вона – з окупованого Луганська.

  На звороті – сургучева печатка Одеської крайової експедиції. Саме ця експедиція у 1920-х досліджувала пам'ятки на півдні і сході України. Лише після того, як спалахнув міжнародний скандал, російська сторона вирішила повернути подарунок, вкрадений в України.

  Дії Боснії та Герцеговини обурили українських дипломатів. МЗС надіслало боснійським колегам ноту протесту. Вимагають розповісти, звідки ж у них ця ікона. Відмову співпрацювати вважатимуть підтримкою агресії Росії в Україні.

  Попередній матеріал
  НАБУ відкрило провадження через втручання Венедіктової у справу Татарова
  Наступний матеріал
  Фонд Порошенка передав кисневі концентратори у лікарні прифронтової зони
  Loading...