5 канал

Експерт пояснив, чому особи, які невчасно подали е-декларації, досі не приведені до відповідальності

У НАЗК Порядки проведення перевірки декларацій не були підготовлені заздалегідь

На основі цього Порядків ті люди, які задекларувалися і по яких будуть судові справи, мають право оскаржувати результати цієї перевірки в судах. Про таке в ефірі "5 каналу" повідомив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

Експерт сказав: "Висновки з елекронного декларування – дуже добре, що у нас є такий механізм, який можна використовувати. І та кількість справ, які відкрило НАБУ і за сприяння Генпрокуратури зараз розслідує, – фактично ліквідована податкова міліція, а формально – Державна фіскальна служба, – вказує на те, що цей механізм може бути дієвим".

"Чому не перевіряється набагато більше осіб і чому фактично досі не приведені до відповідальності особи, які невчасно подали декларації, а за це теж є адміністративна відповідальність, яку теж може застосовувати НАЗК, з однієї банальної причини. Порядок перевірки, який має бути відповідно до закону, не був підготовлений заздалегідь. І зараз фактично триває дискусія стосовно того, як має здійснюватися повна перевірка. Чому важливий цей порядок? Бо на основі цього порядку ті люди, які задекларувалися і по яких будуть судові справи, вони мають право оскаржувати результати цієї перевірки в судах. І тому даний порядок має повністю відповідати закону", – сказав Юрчишин.

За його словами, на жаль, НАЗК не розробило цей Порядок до запуску електронного декларування. "Не змогла його запустити і погодити з Міністерством юстиції до другої хвилі і зараз триває дискусія щодо змісту цього порядку. Є питання навіть до того, що запропонували працівники НАЗК. Ключова функція НАЗК – щоб даний порядок повністю відповідав закону про протидію корупції", – наголосив експерт.

Як повідомляв 5.ua, вчора, 13 січня 2017 року, у НАЗК схвалили Порядки проведення перевірки декларацій та моніторингу способу життя. Додамо, що Мінюст має погодити Порядок, і тоді НАЗК зможе перевіояти декларантів. 

Попередній матеріал
Райсуд Луганщини розпочне підготовче засідання у справі Єфремова 16 січня – Сарган
Наступний матеріал
Підтримуємо традиції: Як автентично відзначають Маланку та Новий рік за старим стилем на Тернопільщині
Loading...

ГПУ ініціює позапланові перевірки е-декларацій 29 нардепів

Робота е-декларування: НАБУ розпочала ще три кримінальні провадження

АТО, підвищення тарифів і е-декларування: українці визначили головні політичні події 2016 року

Мураєв розповів, звідки у нього мільйони в е-декларації

Через "опоблоківців" КСУ відклав розгляд справи щодо конституційності е-декларування

5 канал - трансляція наживо