На основі цього Порядків ті люди, які задекларувалися і по яких будуть судові справи, мають право оскаржувати результати цієї перевірки в судах. Про таке в ефірі "5 каналу" повідомив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.
Експерт сказав: "Висновки з елекронного декларування – дуже добре, що у нас є такий механізм, який можна використовувати. І та кількість справ, які відкрило НАБУ і за сприяння Генпрокуратури зараз розслідує, – фактично ліквідована податкова міліція, а формально – Державна фіскальна служба, – вказує на те, що цей механізм може бути дієвим".
"Чому не перевіряється набагато більше осіб і чому фактично досі не приведені до відповідальності особи, які невчасно подали декларації, а за це теж є адміністративна відповідальність, яку теж може застосовувати НАЗК, з однієї банальної причини. Порядок перевірки, який має бути відповідно до закону, не був підготовлений заздалегідь. І зараз фактично триває дискусія стосовно того, як має здійснюватися повна перевірка. Чому важливий цей порядок? Бо на основі цього порядку ті люди, які задекларувалися і по яких будуть судові справи, вони мають право оскаржувати результати цієї перевірки в судах. І тому даний порядок має повністю відповідати закону", – сказав Юрчишин.
За його словами, на жаль, НАЗК не розробило цей Порядок до запуску електронного декларування. "Не змогла його запустити і погодити з Міністерством юстиції до другої хвилі і зараз триває дискусія щодо змісту цього порядку. Є питання навіть до того, що запропонували працівники НАЗК. Ключова функція НАЗК – щоб даний порядок повністю відповідав закону про протидію корупції", – наголосив експерт.
Як повідомляв 5.ua, вчора, 13 січня 2017 року, у НАЗК схвалили Порядки проведення перевірки декларацій та моніторингу способу життя. Додамо, що Мінюст має погодити Порядок, і тоді НАЗК зможе перевіояти декларантів.