Twitter / UKR Emb to HOLY SEE

АТО, підвищення тарифів і е-декларування: українці визначили головні політичні події 2016 року

  67% населення вважають, що події в Україні відбуваються у неправильному напрямку

  Головною політичною подією 2016 року в Україні була визнана АТО на Донбасі (14% опитаних). Про це свідчать оприлюднені в Києві результати дослідження, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва разом з Центром Разумкова, повідомляє УНІАН.

  Далі за важливістю йдуть підвищення комунальних тарифів (8,5%) та впровадження електронних декларацій (8%). Проте майже третина опитаних не змогла назвати жодної події.

  Головною політичною подією у світі визнані вибори в США (37%). Далі йдуть військове втручання Росії в Сирії (11,5%) та війни у світі (11%).

  Політиком 2016 року 9,5% населення назвали Петра Порошенка, далі йдуть Володимир Гройсман (8%), Надія Савченко (7%), Олег Ляшко (6%), Юлія Тимошенко (5%), Міхеїл Саакашвілі (4.5%). 40% респондентів не назвали жодної кандидатури.

  Як засвідчило опитування, 67% населення вважають, що події в Україні відбуваються у неправильному напрямку. У правильному напрямку розвитку подій впевнені 16%. На думку опитаних громадян, у більшості сфер життя ситуація в Україні в 2016 році істотно погіршилася. 

  Найбільш негативні зміни сталися у рівні цін і тарифів – тут погіршення відзначили 88,5% населення, в економічному становищі України (77%), у рівні стабільності (75%), упевненості громадян у завтрашньому дні (74%), рівні добробуту родини (73%).

  Окрім того, переважно погіршення ситуації було відзначене у ситуації зі злочинністю (62%), у сфері ставлення громадян до влади (59%), в охороні здоров’я (54%), в оплаті праці (54,5%), соціальному захисті (49%), пенсійному забезпеченні (49%), дотриманні законності державними службовцями.

  Переважно не змінилась ситуація у таких сферах, як становище російськомовного населення (69%), становище україномовного населення (70%), становище релігійних та етнічних меншин (64%), міжнаціональні стосунки (64%), рівень свободи слова (49%), рівень демократії (46%), дотримання прав і свобод (46%), освіта (43%).

  Єдиною сферою, де громадяни відзначили поліпшення ситуації, є обороноздатність країни – зміни на краще побачили 40% населення (на гірше – 21%). Поділилися думки щодо міжнародного іміджу України: 27% громадян вважають, що імідж змінився на краще, 32% – на гірше, а 27% думають, що він не змінився.

  Опитування проводилося з 16 по 20 грудня цього року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донбасу. Загалом було опитано 2018 респондентів, похибка не перевищує 2,3%.

  Як повідомляв 5.ua, в опитуванні визначилися три найбільші страхи українців.

  Попередній матеріал
  "Заберіть молодого пораненого, а мене лишіть тут": у Харкові попрощалися із загиблим бійцем АТО
  Наступний матеріал
  Захисники Кримського попросили кореспондентів "5 каналу" покинути позиції

  Опитування: Особливий статус чи офіційне визнання окупації – що українці думають про ОРДЛО

  Проросійський кандидат у президенти Фійон наразі є найпопулярнішим серед французьких виборців – опитування

  Експерт розповів, як скоригувати у той чи інший бік результати соцопитувань

  Опитування: Якби президентські вибори проходили цієї неділі, перемогу здобув би Порошенко