Посольство України в Словенії

У Словенії Сенцову присудили міжнародну премію

  Цю нагороду отримав від імені Сенцова посол України Михайло Бродович

  Незаконно засудженому в Росії українському режисеру Олегу Сенцову присудили премію міжнародного проекту "Платформа європейської пам'яті та сумління".

  Про таке повідомляє Посольство України у Словенії на своїй сторінці у Facebook.

  Цю нагороду отримав від імені Сенцова посол України в Словенії Михайло Бродович в рамках міжнародної конференції "Темна сторона місяця", яка проходить в Любляні 13-15 листопада.

  Під час виступу посол висловив вдячність міжнародній спільності за демонстрацію солідарності з українськими політичними бранцями та висловив сподівання, що найближчим часом Сенцов та всі інші люди доброї волі, які готові ціною свого власного життя відстоювати незалежність та європейське майбутнє України, будуть звільнені, а російська влада буде притягнута до відповідальності за скоєні злочини.

  Зазначається, що нагороду Сенцову найближчим часом буде передано його родичам в Україні.

  Платформа європейської пам'яті та сумління – міжнародний проект, покликаний досліджувати діяльність і злочини тоталітарних режимів у Європі в XX столітті та не допустити відновлення тоталітаризму в Європі. Проект створений 14 жовтня 2011 року в Празі під час саміту прем'єр-міністрів Вишеградської групи.

  Як інформував 5.UA, у жовтні цьогоріч Олег Сенцов отримав престижну нагороду від очільника МЗС Польщі Pro Dignitate Humana. Вона передбачає вручення лауреату 100 тис. злотих (приблизно 700 тис. грн). 

  Нагадаємо, Олег Сенцов заявив, що з 6 жовтня змушений припинити голодування у зв'язку з тим, що йому призначили примусове харчування. За 145 днів голодного протесту він втратив 20 кг ваги, в нього почали відмовляти нирки й печінка, виникла ішемічна хвороба серця. За словами його адвоката Дмитра Дінзе, це рішення ухвалено під тиском лікарів, які пригрозили почати примусове годування та "зробити з нього овоч".

  Попередній матеріал
  Кабмін заборонив відключати теплоенерго від газу в опалювальний період – офіційно
  Наступний матеріал
  Міністр оборони Ізраїлю на тлі тимчасового перемир'я в Секторі Ґази подав у відставку

  Олег Сенцов став лауретом премії Сахарова

  Влада Сміли виплатила собі велику премію, а на опалення грошей не знайшла – міністр

  Пророча антиутопія: в Києві покажуть виставу за п'єсою Сенцова "Номери"

  В Анталії в "Українському домі" вивісили банер із вимогою звільнити Сенцова

  "Я вижив": Сенцов написав нового листа із колонії в Лабитнангі

  У мережі з'явилося фото заповіту Сенцова