Вакцина
Вакцина Фото з відкритих джерел

У Pfizer та AstraZeneca були попередники: на основі чого зроблені вакцини від COVID-19

Читайте по-русски
Існує чотири типи вакцин, два з яких створені за класичною технологією

На фоні нового спалаху пандемії коронавірусу подекуди можна почути побоювання, що вакцина від цієї хвороби – абсолютно нова, а тому малодосліджена технологія, тож введення її в організм нагадує медичний експеримент. У студії програми "Час: Online" на "5 каналі" на це питання відповів лікар-інфекціоніст Федір Лапій. Він розповів, коли з'явились і де вже були використані технології, за якими створені вакцини від COVID-19.

"Існує чотири типи вакцин: два типи створені за класичною технологією – це неактивована вірусна вакцина або субодинична білкова вакцина (як, наприклад, проти гепатиту B); дві вакцини – векторна й мРНК-вакцина – це інноваційні технології, які не з'явилися 2020 року. Уже раніше, 2015-го, була в арсеналі в нас векторна вакцина проти лихоманки Ебола", – каже лікар.

"І саме ці технології, на яких грунтується вакцина проти COVID-19, – чи то векторна (як "АстраЗенека"), чи то мРНК (як "Модерна", "Пфайзер") – ними почали займатися ще в ІІ пол. 70-80-х рр. і почали використовувати в медицині з терапевтичною метою. Тобто тут говорити про щось зовсім нове – це не дуже коректно", – пояснює він.

"Є знання, є те, що почали застосовувати в медицині. Багато хто вже не побачить закінчення пандемії COVID-19 через смерть. Але ті, хто вакциновані – гарантовано на 90% захищені від тяжкого перебігу COVID-19", – підсумовує лікар.

Нагадаємо, як писав 5.ua, лікар-інфекціоніст спрогнозував, коли закінчиться пандемія коронавірусу.

Попередній матеріал
Чи закінчиться пандемія COVID-19 протягом року – прогноз лікаря-інфекціоніста
Наступний матеріал
Із 8 листопада невакциновані від COVID-19 вчителі відсторонені від роботи – Ляшко
Loading...