Коронавірус VS грип
Коронавірус VS грип Depositphotos

Чи закінчиться пандемія COVID-19 протягом року – прогноз лікаря-інфекціоніста

Читайте по-русски
Федір Лапій пояснив, коли може настати наступна велика хвиля епідемії

До кінця поточного року рівень захворюваності на COVID-19 має зменшитись, але це не означатиме завершення пандемії – на цьому наголосив лікар-інфекціоніст Федір Лапій в ефірі програми "Час: Online" на "5 каналі".

"Минулого сезону грипу в нас не було: діти були на дистанційному навчанні, були суворі карантинні заходи. Зараз уже хочеться лібералізації. Коли діти ходять до школи – це місток для поширення вірусу грипу. Тож ми очікуємо, що грипу в цьому сезоні буде більше, ніж минулого", – каже фахівець.

"Якщо говорити про COVID-19, то хочеться вірити, що до кінця 2021 року захворюваність спаде – і весну 2022-го ми будемо сприймати як те, що вже пережили більш тяжкий період. Найімовірніше, навесні буде підйом захворюваності на COVID-19, хвиля. І є надія, що ті, хто переживуть ці хвилі, осінь 2022 року вже будуть зустрічати як доковідний період", – наголошує він.

Загалом, якщо говорити в глобальних масштабах, то країни є різні, проте Україну цікавлять ті, хто близький до неї геополітично – наприклад, Європа. А тут можна прогнозувати, що 2022 рік буде більш спокійним, вважає інфекціоніст.

Нагадаємо, фахівець розповів, які дослідження й перевірки пройшли вакцини від COVID-19, що використовуються в Україні.

Попередній матеріал
"Зробити те, шо вимагає інструктор – неможливо": як паралімпійці наважились на стрибок з парашутом
Наступний матеріал
У Pfizer та AstraZeneca були попередники: на основі чого зроблені вакцини від COVID-19
Loading...