Ан-132Д
Ан-132Д 5 канал

У небо здійнялися Ан-132Д та Ан-178Д: якою українську авіаційну розробку побачить світ

Новенький літак ідеально підходить для польотів в пустелі і посадки на маленькі та піщані аеродроми

Немає жодної російської запчастини і впевнено тримається у небі, розвінчуючи міф про необхідність співпраці в галузі авіабудування із північним сусідом – так у небо злітає новий Ан-132Д. 

На злітну смугу прийшли ледь не всі вільні від роботи працівники "Антонова". Від того, як злетить нова машина, залежить їхнє майбутнє. Повітряне судно злітає, а в небі його супроводжує ще одна новинка вітчизняного заводу – Ан-178Д. Майже дві години вони кружляють над околицями столиці, щоб помахати глядачам крилами і приземлитися на аеродромі в Гостомелі.

Пілоти зізнаються, що сильний вітер і дощ дещо ускладнили їм роботу. Утім, все пройшло на вищому рівні. Тепер Ан-132Д покаже свої високі якості потенційним замовникам у Саудівській Аравії. Там нині зводять завод, де вироблятимуть українські Ан-132Д. На "Антонові" проект називають спільним і рахують обсяги ринку, оскільки новенький літак ідеально підходить для польотів в пустелі і посадки на маленькі та піщані аеродроми.

Як повідомлялося, у п'ятницю, 31 березня, в небо вперше піднявся літак Ан-132Д. Літак піднявся із внутрішнього аеродрому заводу "Антонов". Це перший літак (український спільний з міжнародними партнерами), який збудований без використання російських комплектуючих. Експерти стверджують, що цей літак повністю здійснений за циклом імпортозаміщення.

Максим Волобоєв, Сергій Новіков, "5 канал"

Попередній матеріал
"Тютюнова монополія з російським слідом": Тривають близько 100 обшуків у справі – Луценко
Наступний матеріал
"Гримить усе, димить, двері вилітають": Подробиці з місця вибуху авта з полковником СБУ
Loading...

Експерт про Ан-132Д: Перший український літак без російських комплектуючих

Перший політ Ан-132Д: Україна має величезний потенціал, якщо в ці часи запускає в небо нові якісні літаки – Порошенко

Швидкий зліт: Ан-132Д вперше піднявся в небо