Ан-132Д
Ан-132Д 5 канал

Перший політ українського красеня: як Ан-132Д підкорював повітряний простір – відео

Ан-132Д українського виробництва – транспортний літак, збудований без жодної російської деталі

Перший політ нового транспортного літака Ан-132-Д завершився успішно. В небо Ан здійнявся з київського летовища "Святошин" і пробув у повітрі майже дві години. Потому судно приземлилося на аеродромі в Гостомелі. Про це повідомляє "5 канал". 

Літак Ан-132Д – це нова розробка державного підприємства "Антонов". Його побудували за півтора року. Це транспортний літак, який не має жодної деталі російського виробництва. У його створенні брали участь Канада, США, Велика Британія, Німеччина, Франція і Саудівська Аравія. Він зможе підіймати в небо до 9 тонн вантажу. Розмах крил літака складає майже 30 метрів.

Як відомо, зустрічали літак особисто Президент України Петро Порошенко та іноземні гості. Командир екіпажу пілот-випробувач першого класу доповів главі держави про завершення першого польоту.

"Літак-демонстратор Ан-132Д покаже свої високі якості потенційним замовникам у Саудівській Аравій, а згодом і в інших країнах регіону, де ми бачимо надзвичайно перспективні ринки. Його успіху буде сприяти і добра справа його попередників – Ан-26 і Ан-32, але як мене запевнили – цей літак набагато кращий, набагато надійніший, набагато простіший в управлінні", – зазначив Петро Порошенко.

"Переліт цього літака з України до Саудівської Аравії запланований за 4-6 тижнів. Я хочу подякувати обом країнам, усім командам за їхню підтримку. Без них ми не змогли би побачити перший політ цього повітряного судна", – каже директор KACST Халєд Абдулла Альхусейн.

Як повідомлялося, у п'ятницю, 31 березня, в небо вперше піднявся літак Ан-132Д. Літак піднявся із внутрішнього аеродрому заводу "Антонов". Це перший літак (український спільний з міжнародними партнерами), який збудований без використання російських комплектуючих. Експерти стверджують, що цей літак повністю здійснений за циклом імпортозаміщення.

Попередній матеріал
Місія ЄС передала українським копам обладнання на 1 мільйон: що саме отримали поліцейські
Наступний матеріал
У Мирнограді в будинку розірвалась граната, є загиблі
Loading...

Перший політ Ан-132Д: Україна має величезний потенціал, якщо в ці часи запускає в небо нові якісні літаки – Порошенко

Український "Руслан" врятував літак Boeing, що застряг у зоні вічної мерзлоти

30-ліття велетня: ТОП-10 цікавих фактів про найпотужніший у світі український літак Ан-225 "Мрія"