обладнання від ЄС
обладнання від ЄС 5 канал

Місія ЄС передала українським копам обладнання на 1 мільйон: що саме отримали поліцейські

Таке саме обладнання використовують експерти-криміналісти у країнах Європи

Консультативна місія Європейського Союзу передала для поліцейських Борисполя сучасне обладнання на понад 1 мільйон гривень. Про це повідомляє "5 канал".

Як з'ясувалося, йдеться про 40 комп'ютерів, принтерів, програмне забезпечення, фотоапарати, криміналістичне обладнання, балістичну валізу та набори відборів слідів пилу. Передбачається, що сучасне устаткування допоможе правоохоронцям збирати докази під час розслідування кримінальних справ. Зокрема, виявляти злочинців і збирати докази фахівці зможуть завдяки точним експертизам.

Крім того, у Бориспільському відділі поліції запустили пілотний проект, який об’єднує функції слідчих та оперативників. Це має допомогти ефективніше працювати та зменшити кількість бюрократичних процедур.

"Це обладнання використовує експерт-криміналіст у моїй рідній країні чи в Німеччині, Голландії. Воно нічим не відрізняється. Ця техніка дозволяє допомагає розкривати злочини, збирати докази, розкривати злочини, особливо – тяжкі", - запевняє голова Консультативної місії ЄС Кястутіс Ланчінскас.

"Сучасні прилади, яких не так багато, на жаль, не у всіх криміналістів вони є. Саме вони дозволяють найбільш ефективно виявити сліди, вилучити їх та якісно направити для подальшого експертного дослідження саме для отримання доказів у розумінні кримінально-процесуального права, які будуть в подальшому використані прокурором у суді", – заступник голови Національної поліції Олександр Вакуленко.

Зазначимо, що схожий проект уже випробували у Чехії, Литві, Польщі та Румунії.

Нагадаємо, восени торік Місія ЄС передала українським поліцейським криміналістичне обладнання на 70 тис. євро.

Попередній матеріал
Кошти, видані Нацбанком на рефінансування банків, потрапили в офшори – Ситник
Наступний матеріал
Перший політ українського красеня: як Ан-132Д підкорював повітряний простір – відео
Loading...

Планшети та відеореєстратори: місія ЄС передала київському патрулю новеньку техніку

"Шикарні машини": Міноборони США передали Нацгвардії новенькі пікапи та буси

Представники НАТО передали обладнання для піротехніків ДСНС