Обладнання для роботи експертів-криміналістів від ЄС 5 канал

Місія ЄС передала українським поліцейським криміналістичне обладнання на 70 тис. євро

Крім того, 24 криміналісти з Львівщини та Харківщини пройшли тренінги з сучасних методик розкриття злочинів

Розкривати злочини українські поліцейські відтепер будуть швидше і точніше. Правоохоронці Львівщини та Харківщини отримали сучасне обладнання для роботи експертів-криміналістів від своїх європейських колег.

П'ять днів українські поліцейські з Харкова та Львова навчалися сучасних методик розкриття злочинів у європейських колег. Після тренінгів отримали сучасні комплекти експертів-криміналістів. У валізі експерта найнеобхідніше для розкриття злочинів – це реактиви, балістичний набір та навіть вимірювач кута потрапляння кулі.

Українські криміналісти, які пройшли тренінг, кажуть, що схожі методики розслідувань використовували й раніше. Утім, бракувало сучасного устаткування.

"На килимовому покритті, ковроліні дуже складно вилучити сліди взуття. За допомогою цього приладу це значно спрощує нашу роботу. Тобто якщо раніше ми могли тільки сфотографувати максимум, то зараз ми можемо його вилучити, вони досить чіткі і придатні для ідентифікації", – поділилася радістю старший інспектор-криміналіст Московського відділку поліції Харківського УМВС України Інна Дмитренко.

Обладнання для роботи експертів-криміналістів від ЄС5 канал

Працювати за новітніми методиками українських поліцейських навчав головний експерт-криміналіст Румунії. Каже – навчалися елементарного, втім за європейською школою.

"Ми намагалися пройти через усі важливі заходи, які проводить інспектор-криміналіст під час огляду місця події. Таке як криміналістична фотографія, відбирання зразків відбитків пальців, балістичні сліди злочину, відбитки слідів знарядь взлому, а також відбитки слідів взуття", – розповів експерт управління розслідувань діяльності організованих злочинних груп та тероризму Генпрокуратури Румунії Александру Дена.

Програма навчального курсу фокусувалася на новітніх методах використання експертно-криміналістичного обладнання на місцях скоєння злочину зі стрільбою, вбивством та зламом.

Обладнання для роботи експертів-криміналістів від ЄС5 канал

Радник із кримінальних розслідувань консультативної місії ЄС Міхаель Барбуто наголосив: "Після того, як набув чинності закон про Нацполіцію в Україні, кримінальне розслідування розділилося. Слідчі криміналісти відійшли в підпорядкування міністерства, а в самій поліції залишилося небагато експертів. Тому ми вирішили допомогти українським колегам – навчити їх і показати сучасні методи розкриття злочинів".

Усього тренінги пройшли 24 криміналісти з Львівщини та Харківщини. Вартість заходів та переданого обладнання становила 70 тисяч євро. Витрати взяла на себе консультативна місія ЄС. Там уже готуються до нових навчань.

Наталка Коцкович, Олександр Павленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Рішення щодо Новинського буде прийнято на наступному засіданні Регламентного комітету ВР – нардеп
Наступний матеріал
Сидорович: Зміни до Конституції в частині зняття депутатської недоторканності фактично заблоковані

Планшети та відеореєстратори: місія ЄС передала київському патрулю новеньку техніку

Волонтери Тернопільщини зібрали і передали майже 30 тонн харчів та теплих речей для бійців АТО

Латвія передала Україні гуманітарний вантаж із Європи

Франція передала до лікарень Дніпра комфортних медичних меблів на €10 тисяч

"Шикарні машини": Міноборони США передали Нацгвардії новенькі пікапи та буси

Представники НАТО передали обладнання для піротехніків ДСНС