Кішка
Кішка Shutterstock

У "Нафтогазі" заявили, що старт опалювального сезону в Україні – під загрозою зриву

  Читайте по-русски
  Нині менш як половина виробників тепла уклали нові трирічні угоди на закупівлю газу

  Своєчасний старт опалювального сезону в Україні перебуває під загрозою зриву через низьку активність виробників тепла щодо укладення трирічних угод на закупівлю природного газу. Про це повідомила прес-служба Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

  У компанії заявили: "Нафтогаз Трейдинг" звертається до теплокомуненерго (ТКЕ) та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) з власними котельнями з проханням прискорити подачу відповідних заявок або активізувати пошук альтернативних постачальників газу. Місцевим органам влади та іншим власникам підприємств теплопостачання важливо вчасно прийняти всі необхідні рішення і взяти на контроль контрактування обсягів газу, необхідних для своєчасного початку і стабільного проходження опалювального сезону".

  Зазначається, що станом на 26 серпня трирічні угоди на постачання газу з компанією "Нафтогаз Трейдинг" уклали 493 виробника тепла. Це приблизно 45% підприємств, які отримували газ від "Нафтогазу" в попередньому опалювальному сезоні. Зараз у "Нафтогаз Трейдинг" для укладення трирічних контрактів звернулося 572 підприємства ТКЕ та ОСББ.

  Повідомляється, що крім Волинської області, в якій мають договори всі 7 підприємств, що виробляють тепло і гарячу воду і співпрацювали з "Нафтогазом" торік, в першу трійку лідерів за динамікою укладення угод увійшли Хмельницька та Черкаська області. Там 96,3% і 76,9% підприємств, які традиційно співпрацюють з "Нафтогазом", вже уклали контракти на закупівлю газу.

  Перелік регіонів з низькими показниками договірної роботи з "Нафтогаз Трейдингом" залишився без змін: Закарпатська, Полтавська, Харківська та Одеська області. Там кількість угод не перевищує третини від потенційно можливих.

  У "Нафтогазі" нагадали, що зараз ціна на природний газ на міжнародних ринках продовжує зростати. Спотова ціна газу в Україні більш ніж у два рази перевищує пропозицію від "Нафтогазу" в рамках трирічних контрактів для ТКЕ та ОСББ з власними котельнями.

  Як повідомляв 5.UA, Антимонопольний комітет у Києві перевірить збільшення рахунків за опалення заднім числом

  Попередній матеріал
  У майбутньому в Україні один працюючий українець утримуватиме кількох пенсіонерів – Мінфін
  Наступний матеріал
  Урочистості триватимуть до вечора: Молдова відзначає 30-ту річницю Незалежності
  Loading...

  Опалювальний сезон розпочався в усіх регіонах України – "Нафтогаз"

  Початок опалювального сезону у 24 населених пунктах перебуває під загрозою – "Нафтогаз"

  Україна готова до опалювального сезону майже на 100% – Шмигаль