5 канал

У МЗС розповіли невідомі подробиці зустрічі з російським консулом у Києві

Буде задіяно весь політико-дипломатичний інструментарій для визволення українського журналіста

У МЗС висловили обурення, що російська сторона фактично вкотре ігнорує звернення МЗС та посольства України в Росії щодо журналіста Романа Сущенка. Про це в ефірі "5 каналу" повідомила речник МЗС України Мар'яна Беца.

"Зустріч була протокольна, в тому плані, що російська сторона просто взяла до відома нашу інформацію, але тим не менш ми будемо посилювати тиск і щодо МЗС РФ, і через відповідні слідчі органи управління ФСБ Росії і будемо сподіватися, що допуск (українського консула – 5.ua) буде наданий якомога швидше. Але дійсно, можу сказати, що цей консул РФ не впливає. Це співробітник посольства, який прийшов, тому що немає посла і не було тимчасово повіреного, я так розумію, і тому було викликано консула, який прийшов і отримав ноту протесту. Фактично він ні на що не впливає. В Росії впливає обмежене коло осіб", – сказала речниця.

За її словами, українська сторона висловила глибоке обурення й занепокоєння у зв'язку з ненаданням українському консулу доступу до українського громадянина, незаконно затриманого на території Росії журналіста Романа Сущенка. Це порушення з російської сторони, порушення норм міжнародного права, права на захист. І ми вкотре звернули увагу, що російська сторона фактично вкотре ігнорує звернення посольства України в Росії і МЗС з цього питання.

Окрім того, в ході зустрічі була передана чергова нота протесту у зв'язку з незаконним затриманням … Романа Сущенка і недопуском консула. "Ми продовжуємо чинити тиск на Росію з метою надання консулу дозволу на відвідини Романа, тому що нам потрібно зрозуміти, що відбулося, обставини його затримання, як він почувається, в яких умовах утримується, чи чиниться тиск. І звичайно, ми очікуємо, що сьогодні будуть пред’явлені обвинувачення. Ми розуміємо, що це абсолютно сфабрикована справа, як із іншими політичними в’язнями Росії, яких, не рахуючи Романа Сущенка, офіційно 13 в РФ", – наголосила Беца.

Вона також підкреслила: "Ми будемо задіювати весь політико-дипломатичний інструментарій в межах МЗС і вже співпрацюємо з іншими компетентними органами, щоб саме в синергії ми змогли витягнути Романа з російської в’язниці. Важлива також консолідація міжнародних зусиль".

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше російський консул нарешті прийшов до МЗС України. Як відомо, 30 вересня в Москві неправомірно затримали власного кореспондента "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка. Його звинувачують у "шпигунстві". Зокрема, у ФСБ чоловіка назвали "полковником української розвідки". У вітчизняних відомствах цю акцію назвали спланованою провокацією.

Попередній матеріал
На Донеччині викрили казино, де вербували бойовиків
Наступний матеріал
Німеччина має намір запровадити санкції проти Росії через її дії в Сирії

Клімкін: у РФ намагаються сфабрикувати справу щодо Сущенка

Справу Сущенка обговорять у комітетах Генасамблеї ООН – Єльченко

Тандіт розповів, навіщо Росії насправді "скандал" з арештом українця Сущенка

У Міноборони вкотре відреагували на закиди РФ про "розвіддіяльність" журналіста Сущенка

У Києві запланована акція на підтримку затриманого у Росії журналіста Сущенка

Фейгін: до затриманого Сущенка не може потрапити ані консул, ані адвокат