Роман Сущенко 5.ua

Фейгін: до затриманого Сущенка не може потрапити ані консул, ані адвокат

  Напередодні український консул мав зустрітися із заґратованим у РФ журналістом Романом Сущенком

  До затриманого в РФ українського журналіста Романа Сущенка не пускають консула. Про це заявив адвокат Марк Фейгін в ефірі одного з українських телеканалів, передає "Укрінформ".

  "Я вчора ввечері вже розмовляв із Геннадієм Брескаленком, консулом України в Москві, і він мені підтвердив, що так і не отримав відповіді зі слідчого управління ФСБ, хоча розмовляв зі слідчим щодо його права відвідування Романа Володимировича в СІЗО "Лефортово". Поки що на сьогодні – ні", – повідомив він.

  Крім того, адвокат додав, що вчора йому особисто не вдалося потрапити до свого підзахисного.

  "Вчора мені не вдалося потрапити в СІЗО "Лефортово". Там величезні черги з адвокатів. Я не бачу тут якоїсь спеціальної дії з боку адміністрації СІЗО. Ряд адвокатів просто не потрапили всередину слідчих кабінетів через величезний наплив слідчих і адвокатів, які проводили слідчі дії дуже довго. Я зараз виїжджаю. Я сьогодні (6 жовтня) йду в "Лефортово". Сподіваюся, що сьогодні буде легше. Сьогодні четвер – особливий день, лазневий чи що, може, мені все-таки вдасться потрапити. У будь-якому разі, завтра я його побачу, оскільки завтра буде пред'явлено звинувачення", – зазначив Фейгін.

  Водночас він наголосив, що йому невідомо про те, чи звертався Сущенко із закликом надати захист його сім'ї. "Мені про це нічого невідомо. Коли ми з ним розмовляли, він дійсно висловив певне занепокоєння, що там і як, але поговорити про безпеку ми не встигли. Ми зустрічалися дуже недовго", – підсумував він.

  Нагадаємо, напередодні голова МЗС України Павло Клімкін заявив, що 5 жовтня український консул мав зустрітися із заґратованим журналістом Сущенком. Раніше Верховна Рада закликала світ консолідувати зусилля для звільнення журналістів Сущенка та Семени.

  Як повідомляв 5.ua, 30 вересня в Москві неправомірно затримали власного кореспондента "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка. Його звинувачують у "шпигунстві". Зокрема, у ФСБ чоловіка назвали "полковником української розвідки". У вітчизняному ЗМІ цю акцію назвали спланованою провокацією.

  Як стало відомо, 1 жовтня суд Москви ухвалив рішення про арешт українського журналіста Сущенка строком на два місяці.

  Попередній матеріал
  На кордоні з Польщею знову черги автівок
  Наступний матеріал
  У Києві вирішили перейменувати кінотеатр "Росія"

  Європарламентарії написали звернення до Путіна та керівництва ЄС з вимогою звільнити Сущенка

  Клімкін: Український консул має зустрітися із заґратованим журналістом Сущенком вже сьогодні

  Слідом за арештом: стало відомо, коли Росія оголосить офіційне звинувачення українцю Сущенку

  Фейгін розповів про можливості звільнення чи обміну українського журналіста Сущенка