У Міністерстві охорони здоров'я запевняють, що Україна повністю забезпечена киснем для COVID-хворих. Напередодні два найбільших виробники кисню в країні відновили роботу. Плановий ремонт, який тривав на заводах із середини жовтня, завершився. Про це повідомляє "5 канал".
"Міністерство охорони здоров'я завчасно звернулося до них із проханням надати резервний запас кисню, щоб забезпечити ковідні лікарні до закінчення регламентного обслуговування. Ми тримали ситуацію під контролем. Xворий на COVID зараз споживає у 5-6 разів більше кисню, ніж це було у попередні хвилі. Якщо на початку жовтня в Україні споживали 280 тонн на добу, на середину – 330 тонн рідкого кисню, то зараз вже 367 тонн", – повідомив перший заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Комаріда.
Як повідомляв 5.UA, реанімації у всіх лікарнях Чернівців заповнені, у регіоні посилюють карантин.
Нагадаємо, в одній із лікарень тієї ж Одеси 27 жовтня закінчився кисень, через що медикам протягом ночі довелося терміново перевозити тяжких хворих.
Відомо, що два заводи, які займаються виробництвом медичного кисню в Україні, зупинилися на планові регламентні роботи на 10-15 днів. Ще в одного виробника на заході України виникли технічні несправності. Один із заводів з виготовлення кисню поновив роботу лише 28 жовтня.
Україні довелося почати закуповувати кисень для хворих в Польщі.
На початку тижня, 25 жовтня, в лікарнях Чернігівщини виникла критична ситуація із забезпеченням хворих на COVID-19 киснем через перебої з постачанням. Не менш критична ситуація спостерігається в Херсонській області. Через дефіцит кисню страждають і пацієнти на Прикарпатті.
Голова Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький заявив, що причиною нестачі кисню в українських лікарнях може бути диверсія.