У МОН розповіли, хто з абітурієнтів може вступати до вишів без складання ЗНО

Зробити це можна буде через освітні центри "Крим-Україна" певній категорії вступників

Для вступу кримчан в українські ВНЗ за спрощеною процедурою діятиме 35 освітніх центрів "Крим-Україна". Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.

"Цього року освітні центри "Крим-Україна" діятимуть на базі 35 вишів у різних регіонах України – у Дніпрі, Львові, Києві, Харкові, Херсоні, а також Запорізькій, Одеській та Миколаївській областях. Через ці центри абітурієнти з Криму можуть вступати до вишів материкової України за спрощеною процедурою – без складання ЗНО", – йдеться в повідомленні.

Освітні центри працюватимуть з 4 червня і до 28 вересня. Як і торік, вступникам з анексованого півострова надаватимуть квоти на місця держзамовлення.

"У 2016 році за бюджетними квотами були передбачені півтори тисячі місць, у 2017 – вже 2600. У нинішньому році ця цифра має бути не меншою, і змінилися лише терміни роботи освітніх центрів, строки подачі документів і зарахування на навчання", – зазначила педставник МОН Світлана Кретович.

Для того, аби вступити за гарантованою квотою на бюджет, абітурієнтам потрібно подати заяву до одного з таких центрів, заповнити освітню декларацію (про предмети, що вивчались раніше) та скласти два іспити (з української мови та історії України) у формі ДПА й один за фаховим спрямуванням.

У МОН зазначили, що через освітні центри "Крим-Україна" можна буде вступити до тих вишів, на базі яких вони діють. Але якщо абітурієнт хоче навчатися в будь-якому іншому виші України, то він може вступати і за загальною процедурою.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Як виглядає студентське ноу-хау із Черкас багі-снігопрогортач

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Пригоди" скінчилися: Українські туристи, які застрягли в Єгипті, повертаються додому – МЗС
Наступний матеріал
Новий теракт в Афганістані: загинули щонайменше 11 студентів – ЗМІ