Юлія Азарова
Юлія Азарова Скріншот відео

"ДійТЕ! РятуйТЕ!": українка надіслала "5 каналу" з Уханю ексклюзивний коментар – звертається до влади

Читайте по-русски
Юлія Азарова сама вийшла з журналістами каналу на зв'язок і надіслала відео-коментар електронною поштою, адже соцмережі в Китаї блокуються

Умови стали жорсткішими. В Китайському Ухані, де вирує коронавірус, посилили заходи безпеки. Відтепер на вулиці міста мешканцям дозволяють виходити лише двічі чи навіть один раз на тиждень.

Стан здоров'я медики перевіряють в усіх приміщеннях та будівлях. Про це "5 каналу" повідомила українка Юлія Азарова, яка зараз мешкає в Ухані.

Вона сама вийшла з журналістами каналу на зв'язок і надіслала відео-коментар електронною поштою, адже соцмережі в Китаї блокуються.

"Для виходу в місто один раз на тиждень мені і чоловіку необхідний спеціальний пропуск, виданий адміністрацією житлового комплексу. Всім тим, хто повернеться в Україну я хочу побажати здоров"я. Ухань захворів, але я вірю, що вже скоро він видужає і знову засяє усіма барвами", – прокоментувала Юлія.

Далі приводимо повний коментар Юлії:

"11 лютого багато хто чекав на український літак, але він так і не прилетів. Ситуації в житті бувають різними, але ще 10 лютого замість правильно скоординованої роботи нам повідомили про пошук локації і насправді на той момент стало зрозуміло, що, напевно, ніхто не поспішає з евакуацією українських громадян.

У складних життєвих ситуаціях люди особливо чутливі до фальші і нещирості, тому пояснення міністра про те, що нібито не були підписані форми для вильоту – не більше, ніж блеф.

Ситуація для багатьох, хто тут знаходиться, складна. І в першу чергу психологічно. І тим більше дивно було побачити сьогодні заяву депутата Василевської-Смаглюк про те, що коронавірус – це не більше, ніж маркетинговий хід. Вдумайтеся, кожного дня вірус забирає не менше 100 життів. Ці смерті аж ніяк не фейкові, а небезпека бути інфікований – вона реальна. Тому порожні висловлювання хоробрих на відстані тут абсолютно недоречні.

Багато українців тут з гордістю говорять, звідки вони. Але вам, особам при владі, напевно немає що відповісти. Є чудове китайське прислів’я "Якщо бажаєш заволодіти серцем іншого – ніколи не покидай його". Тому я звертаюся до тих, від кого залежить вирішення цього питання. ДумайТЕ, дійТЕ, рятуйТЕ!""

Зараз на евакуацію з Уханя чекає понад пів сотні українців. Авіарейс має приземлитися в Києві вже наступної середи, 18 лютого. Принаймні про це напередодні повідомляла Зоряна Скалецька. За словами міністра охорони здоров’я, перед вильотом всіх українців оглянуть китайські медики. І на літак пустять лише людей без симптомів коронавіруса. Борт супроводжуватиме українська бригада лікарів із Києва. На усіх далі чекає щонайменше 14-денний карантин.

Попередній матеріал
У поліції кажуть, що затримали запорізького "смотрящого" часів Януковича
Наступний матеріал
Ексклюзивні кадри з Майдану – що робили та обговорювали силовики, які розганяли протестувальників
Loading...

Евакуація із зараженого коронавірусом Уханю – як реагують місцеві, куди планували помістити українців

Міністр Скалецька назвала дату прибуття українців із китайського Уханю

"Я пишалася, що про нас не забули": пів сотні українців в Ухані досі чекають на евакуацію

У ЦГЗ повідомили, що знайшли місце, куди евакуюють українців із китайського Уханю

Коронавірус прогресує: чи відбудеться евакуація українців з Уханю – сюжет

У МОЗ назвали основну причину, чому досі не евакуювали українців з епіцентру епідемії коронавірусу