ПЦУ, церква, священик
ПЦУ, церква, священик Facebook

У Мінкульті заявили, що інформація про відновлення УПЦ КП неправдива

  Читайте по-русски
  У відомстві пояснили, що така церковна структура фактично і юридично припинила свою діяльність

  Інформація про нібито відновлення діяльності в Україні такого релігійного об'єднання, як Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП), не відповідає дійсності.

  Про це йдеться у заяві Мінкульту, оприлюдненій на сайті відомства.

  "Міністерство культури України, реагуючи на поширювану низкою засобів масової інформації заяву про нібито подальшу діяльність чи відновлення в Україні релігійного об’єднання "Українська православна церква Київського патріархату", інформує про таке. Постановою помісного Собору колишньої Української православної церкви Київського патріархату, яку було прийнято 15.12.2018 року, напередодні всеукраїнського православного об’єднавчого Собору, діяльність такого релігійного об’єднання, як Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) було припинено шляхом об’єднання та приєднання до утвореної Православної церкви України", - наголошується у заяві.

  Зазначається, що наказом Мінкульту зареєстрований статут релігійної організації "Київська метрополія Української православної церкви (Православної церкви України)".

  "Отже, релігійне об’єднання "Українська православна церква Київського патріархату" та релігійна організація "Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату", яка, відповідно до її статуту (п. 1), є релігійним адміністративним центром та центральним виконавчо-розпорядчим органом УПЦ КП, після створення та реєстрації статуту релігійної організації "Київська метрополія Української православної церкви (Православної церкви України)" фактично й юридично припинили свою діяльність", - наголосили у Мінкульті.

  У відомстві зазначають, що заяви про нібито відновлення діяльності в Україні такого релігійного об’єднання, як УПЦ КП, є такими, що не відповідають дійсності.

  Напередодні предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що повернення Української православної церкви до структури Київського патріархату означатиме втрату Томосу та всіх здобутків церковної незалежності.

  Раніше почесний патріарх Православної церкви України (ПЦУ), колишній предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, що Київський патріархат все ще існує. За інформацією ЗМІ, Філарет також запросив церковних високопосадовців на так звану братню бесіду 14 травня. Повідомляється, що він збирає архієреїв, аби обговорити перспективи відновлення Київського патріархату, який би Філарет хотів очолити.

  Попередній матеріал
  Російські паспорти на Донбасі роздадуть насамперед представникам “силових структур” – Міноборони
  Наступний матеріал
  Грошові перекази в Україну: в НБУ розповіли, з яких країн надходить найбільше коштів
  Loading...

  На Волині прихильники Московського Патріархату побили двох літніх вірян ПЦУ – ЗМІ

  У Києві Предстоятель ПЦУ Епіфаній спілкується із Зеленським – фото

  Зустріч Президента України з представниками культурного, громадського та бізнес середовища Львівської області – відео

  Великоднє богослужіння в Михайлівському кафедральному соборі ПЦУ – відео

  Уперше делегацією ПЦУ: в Україну сьогодні доставлять Благодатний вогонь

  Варфоломій робить усе можливе для визнання ПЦУ в світі – релігієзнавець пояснила, як діяти Україні