В'язниця
В'язниця Скріншот відео

У Мін'юсті запропонували альтернативу обмеженню волі засуджених

Читайте по-русски
Мін’юст планує розширення застосування громадських робіт як покарання

Альтернативу обмеженню волі засуджених винайшли в Мін'юсті. Там пропонують запровадити новий різновид покарання – пробаційний нагляд. За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, ефективність такого методу покарання злочинців досить висока. Такі нововведення передбачені у рамках другого етапу в'язничної реформи в Україні. 

Відтак, злочинець знаходитиметься на свободі, проте виконуватиме певні зобов'язання. А за його пересуванням слідкуватимуть. 

"Ми запроваджуємо цілком новий різновид покарання – пробаційний нагляд. Пробаційний нагляд – це коли людина замість того, щоб потрапити у в'язницю, потрапляє під контроль органу пробації. Вона несе певні обов'язки – наприклад, влаштуватися на роботу, пройти лікування, пройти навчання. Іноді за її пересуванням буде слідкувати електронний моніторинг", – повідомив міністр.

Малюська зазначив, що ефективність такого методу покарання злочинців досить висока, оскільки люди, які проходять пробацію вже зараз, практично не вчиняють нових злочинів. 98% з них ресоціалізуються.

Крім того, Мін'юст планує розширення застосування громадських робіт як покарання. Малюська вважає, що люди, які вчинили злочин, мають його відпрацювати, але мовиться не про тяжкі злочини, а про дрібні, за які відправляти людину в тюрму немає сенсу.

За його словами, громадські роботи будуть застосовуватися як основний, так і додатковий різновид покарання, ймовірно, разом із пробаційним наглядом.

У міністерстві хочуть максимально індивідуалізувати покарання, аби враховувалися потреби кожного засудженого. Крім того, планується введення практики такого умовно-дострокового звільнення ув'язнених, яке відбуватиметься на підставі науково обґрунтованого статистичного методу, де будуть враховані ризики повторного вчинення злочину засудженим.

Нагадуємо, право реєструвати шлюби та розлучення українців можуть передати державним і приватним нотаріусам.

 

Попередній матеріал
"Всеукраїнська школа онлайн": школярка з Києва виграла приз від "5 каналу"
Наступний матеріал
Брифінг МОЗ щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції
Loading...

"З часів ГУЛАГу підходи мало змінилися": Сенцов розповів про сучасну російську в'язницю

Здатна вмістити понад 10 тисяч злочинців: найбільшу у світі в'язницю закриють

38 дорослих і 21 дитина: на Прикарпатті перепоховали жертв комуністичного терору

Легендарний Алькатрас: як проходило тюремне життя і чому звідти ніхто не міг втекти – цікаві факти

"Боролися чотири місяці": як визволений моряк Беспальченко намагався одружитися з коханою в "Лефортово"

Ноутбук, зарплата у 5 тисяч та відпустка двічі на рік: ЗМІ показали умови ув'язнення Дронова