5 канал

У київських школах згадали про злочини тоталітарного режиму та провели урок пам'яті Бабиного Яру

Учням показали документальний фільм про страшну трагедію, а також провели уроки толерантності

У столичних школах у четвер, 29 вересня, провели уроки пам'яті трагедії Бабиного Яру. Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки України.

Як стало відомо, на цих заняттях учителі згадали події Другої світової війни та злочини, скоєні за тоталітарних режимів. У початкових школах також провели уроки толерантності, а старшокласникам показали документальний фільм про страшну трагедію.

Крім того, вчителі рекомендували учням прочитати книжку Анатолія Кузнецова "Бабин Яр". Це документальний роман, у ньому автор описує, зокрема, свої дитячі спогади. У творі описується життя в окупації у період 1941- 1943 років, масові примусові переселення українців до Німеччини, де вони мали працювати на нацистів.

"Треба дуже обережно ставитися до цих питань. З одного боку, ми не маємо права забувати, з іншого - це дуже травмуюча інформація. Я намагався уникати сильних сцен, сильних фотографій, натуралістичних подробиць", - каже директор спеціалізованої школи № 148 ім. Івана Багряного Сергій Горбачов.

"Багато зараз зустрічаю старших знайомих. Вони кажуть :"Ви діти, ви наше майбутнє і можете звільнити ваш світ. Ми ставимо на вас величезні надії". Зараз, дізнаючись минуле, помилки і, навчаючись на них, ми дійсно можемо стати іншими і зробити наше майбутнє набагато кращим", - коментує учениця 11-го класу спеціалізованої Вікторія Пилипенко. 

Як відомо, сьогодні, 29 вересня, виповнюється 75 років від початку масових розстрілів у Бабиному Яру.

Попередній матеріал
Мільйони на недобудову: Викрито розтрати грошей на житло військовим та учасникам АТО
Наступний матеріал
ООН час розширити Раду безпеки, щоб дати відсіч варварству Росії – The Times
Loading...

Трагедія не має повторитися: Президент спільно з громадськими діячами ініціював створення Меморіального центру "Бабин Яр"

Сьогодні виповнюється 75 років від початку масових розстрілів у Бабиному яру

Сотні тисяч вбитих у Бабиному Яру: Роковини трагедії

Україна вшановує пам'ять жертв розстрілів у Бабиному Яру