telegraf.com.ua

ООН час розширити Раду безпеки, щоб дати відсіч варварству Росії – The Times

  Оглядач зауважує, що Рада безпеки стала інструментом в руках Кремля для досягнення своїх геополітичних цілей

  Напевне з 1960-х років, коли генеральний секретар ЦК КПРС Микита Хрущов зняв черевика і бив ним об стіл перед іншими лідерами, в ООН не було такої атмосфери ворожості. Про це на сторінках The Times, пише Роджер Бойс, нагадуючи, що під час останнього надзвичайного засідання Ради безпеки ООН посол США звинуватив Росію у "варварському" бомбардуванні міста Алеппо, а посол Британії оголосив, що Москва скоїла в Сирії військові злочини, допомагаючи режиму Башара Асада влаштувати "криваву бійню", передає видання ZN.UA.

  Після цього, перш ніж представник сирійського уряду почав говорити, посли США, Британії і Франції залишили залу засідання. "Війна в Сирії і криза навколо облоги стародавнього сирійського міста демонструють, наскільки нефункціональною стала ООН, а особливо її Рада безпеки. Очевидний великий розрив між звірствами на полі бою і нездатністю світових лідерів досягти хоча б базових домовленостей. Російська манера застосовувати своє право вето для блокування будь-якого консенсусу між Сходом і Заходом, який не відповідає її особистим інтересам, починає бути схожою на обструкціонізм часів СРСР. Це повністю підриває довіру до Ради безпеки і її роль арбітра у міжнародних конфліктах", - зазначив оглядач.

  Росія використовує своє право вето в Раді безпеки, яке вона має завдяки статусу постійного члена організації, для того, щоб захищати власні порушення міжнародного закону в Україні, захищати своїх маріонеток-диктаторів чи репутацію жорстоких тиранів.

  "Щоб вирішити всі конфлікти потрібен функціональний світовий порядок, а не місце для теревенів, які закінчуються російським "нет" і новим кровопролиттям", - йдеться в статті.

  Автор зауважує, що Росія не єдина перешкода для змін. Приміром, Китай не погодиться на членство у розширеній Раді безпеки Японії чи Індії. А Британія і Франція навряд чи захочуть ділитися своїми місцями з іншими членами ЄС.

  "Однак, ООН варто почати працювати над змінами, і випадок Алеппо став потужним прикладом, чому це потрібно", - додав оглядач.

  Попередній матеріал
  У київських школах згадали про злочини тоталітарного режиму та провели урок пам'яті Бабиного Яру
  Наступний матеріал
  Керівництво аеропорту "Бориспіль" поскаржилось на працівників, які крадуть багаж

  Україна закликала Радбез ООН створити міжнародний трибунал для розслідування катастрофи МН17

  Радбез ООН потребує негайного реформування – Президент