книги в метро
книги в метро 5 канал

У київському метро запустили проєкт зі збору книг для сільських бібліотек – як це працює

Читайте по-русски
У столичному метрополітені акція триває понад місяць, і за цей час вони вже встигли зібрати понад 700 видань різних жанрів

Нова домівка та новий читач для ваших старих книжок. У столичному метрополітені запустили проєкт зі збору книг. Їх можуть приносити в будь-якій кількості всі охочі. Книжки сортуватимуть і передаватимуть у подальше користування.Мирослава має вдома величезну бібліотеку. Розповідає: у ній понад пів тисячі книжок. Видання, які вже не читатиме, здає до бібліотек або залишає на поличках для буккросингу – обміну прочитаним. Ініціативу збирати книги в метро – підтримує.

"У мене багато знайомих, які із сіл, і в них, навіть не те щоб проблема в грошах, що недостатньо їх, а проблема в тому, що вони часом просто не можуть їх купити, адже якщо вони живуть десь у далеких селах, де немає відділення "Укрпошти" чи "Нової пошти", або вони працюють з якимись перебоями", – каже читачка Мирослава Танська.

У столичному метрополітені акція триває понад місяць, і за цей час вони вже встигли зібрати понад 700 видань різних жанрів. Під збір виділили приміщення в музеї метро. Книги можна приносити на станцію "Політехнічний інститут" із понеділка до п'ятниці. Там їх сортують за трьома категоріями.

"Одні – це які будуть передані сільським громадам для бібліотек. Другий напрямок – це ті книжки, які ми будемо використовувати для буккросингу метрополітену. І третій напрямок – це книжки, які вже в поганому стані, або що стосується контентної частини, або що стосується вже фізичного стану цієї книжки, які будуть використані художниками для інсталяцій, якихось авторських композицій", – повідомила заступниця начальника київського метрополітену Наталка Макогон.

Збором книг для сільських бібліотек уже 6 років займається "Фундація Дарини Жолдак". Саме її представники з початком карантину запропонували долучитися до такої ініціативи й столичний метрополітен. Бібліотеки, до яких поїдуть книги, обирають за допомогою конкурсу.

"Кожна бібліотека присилає про себе розповідь. Бібліотекарі присилають свої фотографії, вони розповідають про своїх читачів", – поінформувала керівниця "Фундації Дарини Жолдак" Світлана Сом.

У такому конкурсі одним із переможців стала й бібліотека в селі Пукеничі на Львівщині. У фонді бібліотеки всього 4 тисячі примірників, це дуже мало. Директорка говорить, що не вистачає видань майже в кожному відділі, але найбільше – художньої літератури. Тепер книг побільшало.

"Книги надзвичайно цікаві, яскраві. Я думаю, що нашим читачам кожна книга буде до вподоби і кожна порадує і око, душу, допоможе у розвитку кожного читача", – вважає директорка бібліотеки в селі Пукеничі Ірина Берник.

У метрополітені анонсують, що проєкт триватиме до кінця року. Завдяки цьому планують поповнити фонди десятка сільських бібліотек.

Катерина Ментус, Марта Шикула, Олександр Степанов, "5 канал

Попередній матеріал
"Підтримка талантів і технологій": Марина Порошенко відвідала інноваційний парк Unit City
Наступний матеріал
Зеленський читав своє послання у Верховній Раді із суфлера – епічне відео
Loading...

В Офісі президента відреагували на рішення суду щодо книги Кіпіані про Василя Стуса

Книгу про Стуса після рішення суду на користь Медведчука розкупили за годину – буде новий наклад

"Цензура, яка повертає Україну в часи сталінських репресій" – реакція "ЄС" на заборону книги Кіпіані про справу Стуса

Книжковий ярмарок у Франкфурті вперше відбудеться онлайн – через COVID-19

Розгляд позову Медведчука проти книги "Кримінальна справа Василя Стуса" – включення із суду

На аукціоні в Нью-Йорку продали рідкісне видання Шекспіра за $10 млн – чим особливе