У Києві вшанували пам`ять Євгена Коновальця (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Вечір пам`яті "До 70-річчя загибелі голови Проводу ОУН Євгена Коновальця" відбувся у київському Будинку вчителя. Пригадати історію життя полковника Коновальця та віддати йому шану до Будинку вчителя прийшли прихильники голови проводу ОУН.
  Коновальця вбили - за особистим дорученням Сталіна - розповідають історики. Голова Проводу ОУН загинув у голландському місті Роттердам від рук співробітника НКВС Павла Судоплатова. Знаючи пристрасть Коновальця до шоколаду, Судоплатов подарував йому коробку цукерок із вибуховим пристроєм. Щоб привести пристрій у дію, варто було лише перевернути коробку.

  Богдан Червак, організатор: "Понад 3 роки Судоплатов вів роботу для того, щоб вибрати той момент і ліквідувати Коновальця. Тобто, це не була спонтанна відплатна акція НКВД, це була добре спланована, добре підготована і ефективно спланована акція".

  Ліквідація Коновальця мала на меті припинити діяльність ОУН. Цього не трапилося,- розповідає історик Сергій Кот,- і ОУН проіснувала ще кілька десятиліть.

  Сергій Кот, історик: "Якщо ви подивитесь, чого хотіли українські націоналісти, почитаєте їх відозви, протоколи їхніх нарад. Вони не хотіли чужих земель - а лише незалежної соборної Української Держави. І вона сьогодні є. І тому поза всяким сумнівом наш обов`язок вже в незалежній Україні гідно вшанувати тих, хто змагався, хто віддав своє життя за те, щоб нарешті ця споконвічна мрія українського народу сталася".

  Проте незважаючи на заслуги Коновальця, молодь майже нічого не знає про його діяльність, - розповідає пластунка Анна Коновал. Саме тому такі акції мають бути масовими,- вважає вона.

  Анна Коновал: "Щоб сказати всім, що були герої, що є в Україні сила, що ми є нацією, яка може гордитись собою".

  Урочитості відбудуться і на могилі Коновальця у Роттердамі, куди прибуде українська делегація. Щоправда, організатори вечора переконані - прах ОУНівця потрібно перевезти до України - держави за яку він боровся та загинув.

  Олена Угрин, Олексій Тищенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.23Мб)
  Попередній матеріал
  В Українському Домі відкрилася виставка світлин немовлят та їхніх матусь (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  У ці хвилини має продовжити роботу Київський ТВК
  Теги: