В Українському Домі відкрилася виставка світлин немовлят та їхніх матусь (РЕПОРТАЖ)

  Фотовиставка із зображеннями самих немовлят та їхніх мам відкрилася в Українському Домі. Знімки представив український фотограф Ігор Гайдай. Сімдесят чорно-білих світлин він знімав у пологових будинках Києва та Відня упродовж двох років.
  Настуся навіть не підозрює, що стала фотомоделлю, щойно народившись. Та навіть зараз вона не розуміє, чому мама привела її на виставку. Себе маленька Настя не впізнає. Але мама каже: такими світлинами обвішані удома усі стіни. Кожній своїй моделі Ігор Гайдай дарував її фотографію - зафіксовані на плівці перші дні життя і радість на маминому обличчі.

  Фотограф Ігор Гайдай одягнув халат, маску, бахіли і на два роки оселився в приватних пологових будинках Києва та Відня. Знімав тільки тих мам, котрі давали на це згоду. Каже - все відбувалося дуже динамічно, бо немовлятам треба багато спати і їсти, а спалахи фотокамер їх відволікають від нагальних справ. Новонароджені, котрим виповнилося лише три дні, виявилися ідеальними моделями. Немовлята у всіх країнах однакові - пояснює дружина фотографа Ніна, котра супроводжувала його у пологових будинках. А от мами українські і австрійські трохи відрізняються.

  Ніна Гайдай, дружина і співатор виставки: "Украинские мамы хотели вигледить на все сто. Не все, но больше. Потому что среди австрийских таких не было. И всегда с малышами очень смешно, когда мама его берет и ему именно в этот момент хочется все свои дела сделать сразу -сначало одни, а потом и другие".

  Усіх своїх маленьких моделей Ігор Гайдай встиг полюбити і потоваришувати з ними. Ідея фотографувати немовлят у нього виникла зовсім випадково. Виставка не задумувалася як соціальна реклама, що може спровокувати сплеск народжуваності в Україні.

  Ігор Гайдай, фотограф, автор виставки: "Але деякі люди вбачають у цьому якусь соціальну сферу. Наприклад, патріарх Гузар вважає, що це дуже важлива виставка, бо вона проти абортів".

  На відкритті виставки усіх прогощали молоком. Ніна та Ігор Гайдай радять прийти в Український Дім усім дітям, що посварилися з батьками, та батькам, у яких проблеми з дітьми. Бо ці світлини випромінюють любов і затишок. А далі проект "Дев`ять місяців плюс три дні" помандрує найбільшими містами України, а також завітає до Відня та Інсбруца.

  Ольга Петрів, Рустам Ходжиєв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.31Мб)
  Попередній матеріал
  Тимошенко і Ющенко домивилися за прибуткову частину бюджету
  Наступний матеріал
  У Києві вшанували пам`ять Євгена Коновальця (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги: