У Києві відкрили музей революції 1917-1919 років (РЕПОРТАЖ)

  Музей української революції 1917-1919 років з`явився в Києві. Поки що експозиція займає одну велику кімнату в колишньому приміщенні Центральної ради. В майбутньому - музей обіцяють розширити. В експозиції музею революції - фотогорафії, документи, особисті речі героїв тих часів. У вівторок музей освятили представники греко-католицької та православної церков. Офіційне відкриття відбудеться двадцять другого січня - у День соборності України.
  Олександр Кучерук, директор музею: "Якби оці двері відкрити 90 років тому, ми потрапили б прямо в кабінет Михайла Грушевського. Десь тут старий ходив, щось писав. А якби зайти в двері навпороти - ми б зустріли Володимира Винниченка".

  Оригінали і копії, світлини і папери. На чільному місці - найважливіший документ того періоду - четвертий універсал Української центральної ради. Зануритися в ту епоху допомагають манекени у людський зріст, на яких - однострої різних підрозділів армії УНР. Тут стоять пліч-о-пліч синьожупанники із сірожупанниками, представники гетьманської варти разом із вояками галицької армії.

  Ігор Юхновський, директор Інституту національної пам`яті: "Це починається з однієї невеликої кімнати. Але згодом переросте у цілий будинок. Тут буде що подивитися. Ми будемо заохочувати класи зі всієї України. Я думаю, що тут буде дуже людно". 

  Поки що музей може експонувати менше половини своїх фондів. Експозиція постійно поповнюється. З архіву СБУ передали тринадцять справ, що ілюструють ставлення радянської влади до людей, які виборювали українську державність.

  Сергій Кокін, заступник начальника державного архіву СБУ: "Коли більшовики в 20-му році втретє прийшли до України, вони спрямували вістря репресивного удару проти тих, хто входив до складу уряду УНР різних часів".

  У віторок музей освятили. Екскурсоводи, яких у штаті поки що двоє, готуються зустріти перших відвідувачів. Офіційне відкриття - 22 січня - у День соборності. Вхід до музею - вільний.

  Наталія Жижко, Рустам Ходжиєв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.26Мб)
  Попередній матеріал
  За будівництвом стадіону до Євро-2012 можна спостерігати в Інтернеті
  Наступний матеріал
  Олег Скрипка презентував українські народні гуляння на Монмартрі (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...