Оригінали і копії, світлини і папери. На чільному місці - найважливіший документ того періоду - четвертий універсал Української центральної ради. Зануритися в ту епоху допомагають манекени у людський зріст, на яких - однострої різних підрозділів армії УНР. Тут стоять пліч-о-пліч синьожупанники із сірожупанниками, представники гетьманської варти разом із вояками галицької армії.
Ігор Юхновський, директор Інституту національної пам`яті: "Це починається з однієї невеликої кімнати. Але згодом переросте у цілий будинок. Тут буде що подивитися. Ми будемо заохочувати класи зі всієї України. Я думаю, що тут буде дуже людно".
Поки що музей може експонувати менше половини своїх фондів. Експозиція постійно поповнюється. З архіву СБУ передали тринадцять справ, що ілюструють ставлення радянської влади до людей, які виборювали українську державність.
Сергій Кокін, заступник начальника державного архіву СБУ: "Коли більшовики в 20-му році втретє прийшли до України, вони спрямували вістря репресивного удару проти тих, хто входив до складу уряду УНР різних часів".
У віторок музей освятили. Екскурсоводи, яких у штаті поки що двоє, готуються зустріти перших відвідувачів. Офіційне відкриття - 22 січня - у День соборності. Вхід до музею - вільний.
Наталія Жижко, Рустам Ходжиєв, 5 канал
***