Олег Скрипка презентував українські народні гуляння на Монмартрі (РЕПОРТАЖ)

  Українські традиції виїжджають за кордон. Музикант Олег Скрипка презентував українські народні гуляння в Парижі на Монмартрі – районі, який передусім відомий тим, що тут жили відомі художники – Пікассо, Ренуар, Дега, Ван Гог. Мета таких українських вечорниць – розказати Європі про Україну і об’єднати українців, що живуть за кордоном.
  Ольга Петрів, 5 канал: "Монмартр - гора богемна. Тут, у її підніжжі витанцьовують канкан - у славетно звісному кабаре Мулен Руж. А на горі місцеві художники невтомно малюють карикатури, портрети та картини. І звідси з Монмартру видно весь Париж як на долоні. І сюди в цей богемний романтичний край Парижа чи не вперше приїхала українська народна дискотека".

  Вечорниці до Парижа привіз музикант Олег Скрипка - навзздогін українським різдвяним святам. Разом з музиками попросився поколядувати та позасівати ще й на Монмартрі. Тут відмовити не змогли.

  Олег Скрипка, музикант: "Колись теж я тут на Монмартрі грав, поряд з художниками і в мене було багато знайомих творчих людей. І ми якраз хочемо українську атмосферу привезти сюди і започаткувати Маланку, український новий рік тут у Франції на Монмартрі. Я сам власне тер мак, накручував вручну, тер мак, так шо намолена кутя, все правильно, автентично. Всі продукти привезені з України".

  Французи в захопленні. Обіцяють - українці на Монмартрі щось та й наколядують. З порожніми руками додому не поїдуть.

  Роже Дангеже, президент громадських ініціатив Монмартру: "Це так приємно, що у в Україні попри кризу і газові проблеми стає натхнення ділитися власними традиціями. Ми французи за українську пісню обов`язково віддячимо – подаруємо музикам ексклюзивне монмартське вино, яке можна придбати лише на аукціонах".

  Крім вина колядникам віддячують ще й євриками. 37 євро - ціна українських вечорниць. Розкошелюються передусім паризькі українці. Найменші парижаночки уже при вході готові щедрувати.

  Стіл Скрипка накрив виключно українськими делікатесами - узвар, сало, кутя. Поки корінні французи з`ясовували що таке кутя, українці, що живуть в парижі згадували смак рідної горілки.

  Українці французів і розігріли, і до танцю потягнули.

  Українські вечорниці гастролюють світами. Перед Францією Скрипка уже побавив італійців. Попереду ще Норвегія. Та гастролі на Монмартрі - особливі. Бо паризький Монмартр і київський Андріївськимй узвіз - гірки-побратими. Тож тепер черга французів показати свої вечорниці на українському узвозі.

  Ольга Петрів, 5канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.50Мб)
  Попередній матеріал
  У Києві відкрили музей революції 1917-1919 років (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Барак Обама офіційно став президентом США (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...