Сергій Кемський
Сергій Кемський 5 канал

У Києві нагородили переможців Всеукраїнського конкурсу імені Сергія Кемського-2020

Читайте по-русски
Цьогоріч переможцями стали двоє студентів Львівського національного університету імені Івана Франка

Герої не вмирають тоді, коли ми згадуємо про них – саме про це Всеукраїнський конкурс наукових робіт відзнаки імені майданівця Сергія Кемського. Понад 60 студентів узяли в ньому участь, три наукові роботи були номіновані на перемогу.

Сергій Кемський – політолог, журналіст та активний учасник Революції Гідності. Загинув від кулі снайпера на вулиці Інститутській у 32 роки. Батьки згадують: син активно боровся за права і свободи людей та проти корупції. Мати Сергія пригадує початок Євромайдану – 21 листопада 13 року.

Сергій мало не з перших днів долучився до акцій протесту в середмісті столиці.

"Він збирав думки, записував. Чого люди хочуть? Чого вони вийшли? Як вони бачать майбутнє нашої країни? От. Як вони бачать своє майбутнє", – згадують батьки Героя Небесної Сотні Сергія Кемського Тамара та Олександр. 

Конкурс імені Сергія Кемського насамперед про історії Євромайдану. Теми наукових робіт різні: від впливу Революції Гідності на суспільство до біографій полеглих активістів. Організовує проєкт від 2018 року Національний музей Революції Гідності та громадська організація "Родина Героїв Небесної Сотні".

"Ми шукали спосіб не пасивно говорити про Майдан зі студентами, з молоддю, з дітьми. А навпаки, залучати їх до пізнання цієї історії, її переосмислення. І так народилась ідея – Всеукраїнських конкурс наукових робіт для студентів", – каже генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло. 

Цьогоріч переможцями стали двоє студентів Львівського національного університету імені Івана Франка. Про конкурс дізналися з альма-матері, адже там учився Сергій. Микола розповідає: хоч і на перший погляд робота проста, та їм із колегою довелося застосувати різні методики.

"Писали ми на таку достатньо політологічну тему, вона стосується впливу Революції Гідності на формування передвиборчих програм політичних партій України у 2014-му та 2019-му роках. Ми застосовували і математику, розробляли власну методику. Вона на сьогоднішній момент не є іншим ніким використана, це абсолютно наші напрацювання", – розповідає переможець конкурсу імені Сергія Кемського Микола Спересенко. 

Друге і третє місце посіли студентки Запорізького національного та Херсонського державного університетів: Христина Бут і Тамара Мандич. Усіх переможців нагородили грошовими преміями.

Маргарита Варадовська, Михайло Третьяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Кузьменко розповіла, що сказала би Авакову при зустрічі – ексклюзивне інтерв'ю
Наступний матеріал
"Взимку в автозаку з мокрою головою": що Кузьменко розповіла про ізолятор і конвой
Loading...

"ЄС": Фейки, які дискредитують Революцію Гідності, – це кремлівський план знищення України

Ветеран АТО розповів, навіщо владі могли знадобитися списки армійців-майданівців

У Сухопутних військах складають списки армійців-майданівців

Турчинов розповів, як Янукович погрожував його повісити під час Майдану – "Гончаренко рулить"

Каральний симбіоз: як ДБР з прокуратурою переписують історію Революції Гідності – "Спостерігач"

Луценко розповів, за що йому соромно