курсанти ХНУВС 5.ua

У Харкові курсанти-правоохоронці влаштували для містян костюмовану новорічну виставу

Курсанти таким чином хотіли зацікавити дітей і показати, що служба в поліції – не лише буденність

Святий Миколай на військовому плацу – щедрівки, колядки, новорічні і різдвяні святкування влаштували в Харківському університеті внутрішніх справ. Замість однострою курсанти вбралися в усіляке  святкове. Ну і розважали маленьких харків'ян виставою. Репортаж Світлани Дашкевич. 

Справжнє українське село студенти і курсанти звели прямо посеред плацу. Таке селище збудували спеціально для святкування Дня Святого Миколая.

У казковому селищі костюмовану виставу починають з танця янголів: дівчата – майбутні поліцейські – танцями та співами запрошують господаря свята. За Святого Миколая – теж курсант. Замість маршів і шикувань – по плацу водять козу. У святковій виставі поєднали давні українські традиції.

До свята готувалися два тижні, кажуть курсанти. Репетиції проводили навіть уночі. Найбільше старалися для майбутніх абітурієнтів. Щоб зацікавити дітей і показати, що служба в поліції – не лише буденність.

Курсант Олена Кузьмичова каже: "Поліцейський повинен приміряти на себе багато ролей, це одна з них. Це свято показує, які ми є, які ми цікаві, енергійні, веселі. Готувалися ми неділі дві, дуже старалися, танцювали і вночі,  і в день, коли був вільний час, тоді і танцювали".

Алла Вдовиченко з сином на святковий день відчинених дверей приїхала аж із Первомайського району, це за майже за сотню кілометрів. Каже, син мріє стати слідчим, тож вирішили подивитися, де той буде навчатися.

Іван Вдовиченко зауважив: "Сподобалася реформа української поліції, захотів вступити до їх лав, боротися зі злочинністю, захищати права громадян. Фізично готуюся, підтягую уроки для ЗНО, проходжу пробні ЗНО".

В університеті зізнаються, свято Миколая організували навмисно, щоб передати дух народних традицій і розважити малечу напередодні свят.

Ректор ХНУВС Валерій Сокуренко говорить: "На сході України не так часто звучать колядки, щедрівки, українські пісні, і ми хотіли показати, що це є в університеті. Це наше коріння, наші витоки".

Наприкінці вистави на всіх гостей чекав гарячий чай і святкова  каша – її готували просто неба.

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал

Попередній матеріал
"Щоб трималися, ми переможемо": На передову вирушать тисячі листівок від школярів, медиків і поранених армійців
Наступний матеріал
У Франції за співучасть у теракті в Ніцці висунули звинувачення ще трьом підозрюваним

Унікальна арт-ялинка і зустріч зі святим Миколаєм: У Києві представили новорічну програму для дітей

Подарунок до дня Святого Миколая: волонтери подарували двом пацієнтам апарати для операції на серці

На час свят у середмісті Києва перекриють автомобільний рух

В "Укрзалізниці" пояснили, чому призупинили бронювання квитків на новорічні свята

Сьогодні у Києві відкриється поштова резиденція Святого Миколая

В Івано-Франківську "помічники" святого Миколая готуються втілити мрії дітей бійців АТО