5.ua

Подарунок до дня Святого Миколая: волонтери подарували двом пацієнтам апарати для операції на серці

Відсутність грошей штовхає на ризик. Пацієнти з вадами серця, які можна усунути без розрізу грудної клітини, дедалі частіше погоджуються на відкриту операцію. А все тому, що не можуть купити спеціальний пристрій – окклюдер. Його вартість – до ста тисяч гривень

Кілька років, як держава окклюдери не закуповує. Двом пацієнтам Інституту серцево-судинної хірургії напередодні дня Святого Миколая ці пристрої подарували благодійники. Прооперовані школярі невдовзі поїдуть додому.

Перед операцією на серці семирічний Ілларіон геть не хвилюється. Адже лікарі запевнили – після неї хлопчик зможе грати у футбол. Досі ж непосидючий першокласник за жвавими однолітками лише спостерігав.

До Інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Ілларіон приїхав із Маріуполя. Під час візиту туди лікарів установи у хлопчика діагностували дефект міжпередсердної перегородки. Маленького пацієнта налаштовують на операцію. За мужність обіцяють винагороду.

Отвір у 8 міліметрів у міжпередсердній перегородці Ілларіону закриють спеціальним пристроєм – окклюдером.

Вартість окклюдера до ста тисяч гривень. Гроші назбирали благодійники. Інакше Ілларіону довелося б робити відкриту операцію зі штучним кровообігом та зупинкою серця.

Гроші на операцію Ілларіонові благодійникам вдалося назбирати за рахунок продажу янголів-магнітів в одній із торговельних мереж. Їх намалювала художниця Євгенія Гапчинська. Триватиме акція ще два роки.

Віце-президент БФ "Серця майбутнього" Вікторія Гавриш розповіла, що вже за цей рік волонтери змогли придбати 17 окклюдерів. І врятувати 17 дитячих сердечок.

Шістнадцятирічній Діані подарований окклюдер установили у четвер. Нині дівчина готується їхати додому – в Білу Церкву.

Людмила Голоднік та Орест Пона, "5 канал"

Попередній матеріал
Куба запропонувала Чехії розплатитися з багатомільйонними боргами ромом
Наступний матеріал
Обама востаннє за рік зустрівся з журналістами
Loading...

Перша в Україні операція за допомоги внутрішньосерцевого УЗД-апарату: пацієнт був при тямі

Журналісти задля порятунку дітей з вадами серця заспівають у Театрі оперети

"Ожити за добу": унікальна пацієнтка, якій в Україні імплантували штучне серце, вже прийшла до тями

В Україні провели другу імплантацію механічного серця